Jak ukryć pralkę w łazience?

Pralka nie jest najładniejszym sprzętem, gabaryty również nie sprzyjają na jej korzyść. Dodatkowo pralka to brudna odzież, środki piorące. Wszystko to tworzy niezbędną całość, ale niekoniecznie miłą dla oka.

Niestety pralka jest sprzętem nieodzownym i musimy tak zaaranżować łazienkę, aby pralka nie zajęła dużo miejsca i zarazem, wraz z elementami towarzyszącymi, nie psuła wyglądu łazienki.

Ciekawe rozwiązanie jest jednocześnie bardzo prostym rozwiązaniem. Warto bowiem pralkę zabudować. Można to zrobić jedynie wtedy, gdy poza pralką pozostaje jeszcze 20-30 cm na stworzenie zabudowy.

Jeśli powierzchnia na to pozwoli, w szafce można również zrobić półki na proszki, płyny, tak aby wszystko było w jednym miejscu. Jeśli dobierzemy materiał obudowy pralki do wnętrza łazienki, pozostałych elementów, a głównie szafki pod zlew, możemy stworzyć bardzo ciekawe wizualnie miejsce. Cieszymy wówczas oko schludnym pomieszczeniem, optycznie pozbawionym obecności pralki.

Tańsza opcja zakłada zrobienie na pralce blatu, który może łączyć dwa boki ściany. Cała pionowa przestrzeń nad pralką i jej blatem może być wykorzystana pod półki, na których możemy postawić wiklinowe kosze na kosmetyki, środki higieny, ozdoby. Jeśli osiągniemy ciekawy element aranżacji, nawet nie zauważymy, że poniżej, pod blatem stoi ciężka pralka.

Jakikolwiek pomysł zostanie wybrany, należy zawsze pamiętać, ze pralka wprawiona w ruch, drży, zatem obudowa musi być solidna i trwała, tak aby przy pierwszym uruchomieniu pralki, wszystko się nie rozpadło.

Komentarze:

 

No jak mamy opcje ukrycia, to zawsze warto! Chociaż nie zawsze jest to proste

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.