Czarny zlew do kuchni - czy to drogi wydatek?

​Wśród materiałów, z których wykonywane są zlewozmywaki do kuchni, rekordy popularności bije ostatnio granit oraz kompozyt granitowy, stanowiący połączenie czystego kamienia oraz żywicy poliestrowej. Wybierając model zlewozmywaka kierujemy się nie tylko jego jakością, trwałością i efektownym designem Często bardzo ważna okazuje się dla nas również jego cena. Urządzenie kuchni oznacza z reguły poważne nadszarpniecie budżetu. Pragniemy, zatem zaoszczędzić wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Im bardziej atrakcyjna cena zlewozmywaka, tym lepiej. 

Zlewozmywaki granitowe – czy warto?
Zlewozmywaki granitowe lub kompozytowe dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej. Mocnym trendem aranżacyjnym są zlewy w kolorze czarnym, które tworzą fantastyczny kontrast dla białych mebli lub jasnych ścian. Czarne zlewozmywaki są niezwykle stylowe i eleganckie. Cudownie wzbogacają przestrzeń i sprawiają, że kuchnia nabiera niepowtarzalnego charakteru. Czarny kolor jest również bardzo uniwersalny. Możemy dobrać do niego dodatki w każdym innym, dowolnym kolorze i mieć pewność, że wszystko razem będzie się doskonale komponować. Czy każdy może pozwolić sobie na tego rodzaju zlewozmywaki?

Czarne zlewy granitowe
Zlewozmywaki wykonane z czystego granitu stają się coraz modniejsze. Nie tylko świetnie wyglądają. Są także niezwykle trwałe, a ich pielęgnacja nie wymaga zbyt wiele wysiłku. Niestety, mają jeden, istotny mankament. Jest nim cena. Nie każdy może pozwolić sobie, na wydanie na zmywak kuchenny kilkuset złotych, a nawet większej sumy. W przypadku dużych zlewów granitowych, z dwiema komorami oraz ociekaczem, trzeba liczyć się wydatkiem na takim właśnie poziomie. Jeżeli wybierzemy zlewozmywak renomowanej marki cena może okazać się zaporowa. Kilka tysięcy złotych wydanych na jeden element wyposażenia kuchni może odstraszać. Należy jednak zauważyć, że dobrej jakości zlewozmywak granitowy to inwestycja. Co prawda, jednorazowy wydatek jest spory, ale mamy gwarancję, że zlew będzie nam towarzyszył przez lata i cały czas będzie wyglądał równie dobrze. 

Czarne zlewy kompozytowe
Zlewozmywaki kompozytowe to o wiele tańsza alternatywa dla zlewów wyprodukowanych z granitu. Zawarta w nich żywica poliestrowa sprawia, że są one bardziej elastyczne. Dzięki temu zyskują większą odporność na uszkodzenia mechaniczne, a o takie przecież w kuchni nie trudno. Zlewozmywaki często zderzają się ze spadającymi garnkami, patelniami czy sztućcami. Istnieje duża szansa, że zlewozmywak kompozytowy wyjdzie z takie starcia zwycięsko. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.