Czym charakteryzuje się nowoczesne mieszkanie?

Osoby poszukujące nowego mieszkania często zgodnie odpowiadają, że poszukują mieszkania nowoczesnego. Czym jednak jest nowoczesne mieszkanie? Co powinno je charakteryzować? Przekonajmy się.

Nowoczesne czyli funkcjonalne

Podstawową cechą nowoczesnego mieszkania jest jego funkcjonalność, która powinna być widoczna choćby w układzie pomieszczeń. Na co warto zwrócić uwagę? Na brak pokojów przechodnich czy pomieszczeń, które trudno będzie nam umeblować. Co więcej, nowoczesne mieszkania to często otwarta przestrzeń np. pomiędzy salonem a kuchnią, która sprawia, że mieszkanie wygląda na większe a jednocześnie daje nam więcej możliwości urządzenia go według swojego pomysłu.

Wystrój niejedno ma imię

Kiedy myślimy o nowoczesnym mieszkaniu większość z nas ma na myśli to, w jaki sposób zostało urządzone. Najczęściej kojarzy nam się z chłodnym minimalizmem, bielą, wyrazistymi akcentami. Tymczasem to tylko jeden z trendów, który określić możemy jako nowoczesny. Tak naprawdę możliwości nowoczesnego urządzenia mieszkania jest znacznie więcej - możemy postawić na styl industrialny czy też funkcjonalny i prosty styl hygge lub lagom, który posiadają między innymi meble skandynawskie. Najważniejsze, by meble, które wybierzemy nie posiadały zbyt wielu zdobień czy fantazyjnych kształtów. Liczą się proste, sprawdzone rozwiązania.

Nowoczesność to nie tylko wnętrze mieszkania

Większość z nas uważa, że nowoczesność mieszkania określa jedynie jego wystrój. Tymczasem to nie do końca prawda. Poszukując nowoczesnego lokum warto patrzeć szerzej, w kontekście całego budynku, na nawet osiedla, na którym się znajduje. Co świadczyć może o nowoczesności mieszkania?

 

Dobrze zaprojektowane drogi wyjazdowe, wyposażenie budynku w garaże i miejsca parkingowe a także dbałość o to, by w okolicy znajdowały się miejsca do wypoczynku i relaksu to cechy dobrego, nowoczesnego mieszkania. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat koniecznie odwiedź stronę http://cordiapolska.pl/blog/2018/05/15/nowoczesne-mieszkania/.

 

Podsumowując, nowoczesność to wygoda, oszczędność czasu i komfort. Dotyczy to zarówno układu mieszkania, jego wyposażenia jak i cech budynku i okolicy, w którym się znajduje.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.