W jakim stylu urządzić łazienkę ?

Współczesna łazienka to nie tylko miejsce codziennej toalety, ale również relaksu i odpoczynku od natłoku codziennych obowiązków. Nic więc dziwnego, że chcemy aby pomieszczenie te wyglądało ładnie i nowocześnie. Podpowiadamy, jakie style aranżacji łazienkowych są obecnie najpopularniejsze?

Na ranku mebli łazienkowych dostępny jest szeroki wachlarz elementów aranżacyjnych. Producenci oferują nam między innymi meble bogato zdobione czy stylizowane na kolonialne, ale także formy bardzo oszczędne. Dzięki temu możemy z łatwością wyposażyć w meble łazienkę utrzymaną na przykład w stylu klasycznym, rustykalnym, skandynawskim, eklektycznym, modernistycznym czy minimalistycznym.
Jednak za dominujący motyw aranżacyjny można uznać meble w jasnych lub ciemnych barwach, z dużą ilością elementów wykonanych ze szkła lub stali, które pasują do chłodnych, sterylnych wnętrz. Łazienka wyposażona w tego typu meble często może przywodzić na myśl skojarzenia z laboratorium. Popularnością cieszą także meble ze szlachetnych gatunków naturalnego drewna odpornych na wilgoć, np. drewna dębowego czy egzotycznego. Dzięki wykorzystaniu tego materiału wnętrze zyskuje ciepły, przytulny charakter.
We współczesnym wzornictwie mebli łazienkowych wciąż na topie jest styl minimalistyczny, w którym królują proste sprzęty i rozwiązania oraz stonowane barwy. Meble z jednej strony wyglądają na lekkie i mało skomplikowane, z drugiej strony kryją w sobie niezwykłą funkcjonalność. Ciekawe są na przykład szuflady poruszające się prawie bezgłośnie na rolkach lub prowadnicach czy zamontowane we wnętrzach szafek przegródki, koszyczki lub uchwyty przeznaczone na suszarkę do włosów, maszynkę do golenia, mydła czy pasty do zębów. Innym interesującym rozwiązaniem jest światło, które zapala się automatycznie po otwarciu drzwiczek, rozjaśniając wnętrze szafki. Pamiętajmy jednak, że wszystkie te udogodnienia wpływają na cenę mebli.
Producenci w swoich ofertach posiadają także standardowe, ale estetyczne szafki wykonane z płyty wiórowej lub MDF. Można wybierać między szafkami z gładkimi lub tłoczonymi frontami, przeszkleniami lub zdobionymi dekoracyjnymi listwami. Często meble te posiadają intensywne kolory, tj. odcienie czerwieni czy błękitach, co powinno ucieszyć miłośników wnętrz nasyconych mocnymi barwami.Tego typu meble są atrakcyjne cenowo, a ich wybór jest szeroki.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.