Funkcjonalne zlewy i baterie do kuchni

Decydując się na zakup baterii kuchennej oraz zlewozmywaka oczekujemy, że będzie to sprzęt w naszym domu, który będzie nam służył przez długie lata. Dlatego chcemy, aby był on przede wszystkim funkcjonalny, nowoczesny, bezpieczny, ale także wytrzymały – ponieważ jeśli nie mamy w naszym domu zmywarki to myjemy ręcznie naczynia w zasadzie każdego dnia i dobry zlewozmywak to podstawa w naszej kuchni. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo dobrze dopasowany oraz właściwie wybrany zlewozmywak oraz bateria kuchenna mogą ułatwić codziennie wykonywanie różnego rodzaju prac kuchennych. Wygodna, stylowa, a także funkcjonalna kuchnia to coś, w co powinien być wyposażony każdy dom. Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego czym kierować się przy wyborze zlewu oraz baterii do kuchni, aby było one nowoczesne i funkcjonalne! Miłej lektury!

Jaką baterię kuchenną najlepiej wybrać?
Wybór odpowiedniej baterii kuchennej to nie jest łatwa sprawa. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele praktycznych rozwiązań, takich jak kupno baterii podokiennej, z wyciąganą wylewką o dwóch lub jednym rodzaju strumienia, z wylewką niską lub wysoką. W tym wypadku musimy zadecydować, który typ baterii najbardziej pasuje do naszej kuchni oraz który będzie dla nas najbardziej funkcjonalny. Pamiętajmy także o tym, że bateria kuchenna to bateria, która jest najbardziej i niemal cały czas eksploatowana, dlatego powinna być bardzo wytrzymała. Ponadto powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby bateria do kuchni, którą zakupimy była łatwa do utrzymania w czystości, natomiast jej powierzchnia powinna być odporna na wszelkiego rodzaju urazy chemiczne oraz mechaniczne. Niestety, ale bateria kuchenna bardzo często jest dotykana przez nas i przez naszych bliskich brudnymi rękoma, które to ślady będziemy musieli często czyścić. Nie zapominajmy także o tym, że w kuchni niemal cały czas używamy wody, w związku z tym nasza bateria kuchenna powinna pomagać nam oszczędzać energię i wodę, a także musi być odporna na osadzanie się kamienia, który może być naszą zmorą, jeśli nie będziemy go na bieżąco usuwać. 

Który zlewozmywak wybrać do kuchni?
Kupując nowy zlewozmywak powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego rozmiar oraz funkcjonalność. Obecnie w sklepach możemy zakupić zlewozmywaki jednokomorowe, półtora komorowe, dwukomorowe, dwuipółkomorowe oraz większe. Wielkość naszego zlewozmywaka należy dopasować pod względem wielkości naszej kuchni oraz naszych potrzeb. Oczywistym jest, że jeśli w naszym domu mieszka wielka rodzina to bardziej przyda nam się zlew dwukomorowy, ale jeśli mieszkamy w pojedynkę to jednokomorowy zlew powinien nam całkowicie wystarczyć. 

Zlewozmywak wbudowany czy nakładany?
Zanim dokonamy zakupu zlewozmywaka powinniśmy określić czy chcemy kupić taki, który możemy podwiesić pod blat kuchenny, nakładany na szafkę, a może taki, który jest wpuszczony w blat kuchenny. Aby zamontować zlewozmywak będziemy potrzebować specjalnej szafki bez blatu – na którą to będziemy nakładać nasz zlewozmywak. Na szczęście większość zmywaków możemy bez większego problemu dopasować do wielkości naszych szafek. Jeżeli chodzi o zlewozmywaki nakładane to zwykle są one montowane w blokowych, niedużych kuchniach. Tego rodzaju zlewozmywaki nakładamy od góry na wcześniej wycięty blat. Natomiast zlewozmywaki podwieszane montuje się od dołu przez wycięcie, które znajduje się w blacie. Jeśli chcemy to możemy dowolnie łączyć ze sobą komory, dzięki jego jednolitej powierzchni.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.