Wymiana roślin Warszawa – gdzie znajdziemy punkt adopcji roślin?

punkt adopcji roślin

Wymiana roślin to coraz popularniejsza opcja dla osób, które się nimi interesują. Istnieje wiele powodów, które sprawiają, że konkretnej rośliny musimy się pozbyć – co wtedy zrobić i czy pomogą nam punkty adopcji roślin?

Punkt Adopcji Roślin – a co to takiego?

Punkty adopcji roślin są w Polsce coraz popularniejsze. Są to miejsca, w których możemy zarówno zostawić, jak i zabrać pozostawione przez innych rośliny, zupełnie za darmo. Jest to więc idealna opcja i dla osób, które roślin chcą się pozbyć, i dla osób, które chcą rośliny przygarnąć.

Czemu oddajemy rośliny?

Powodów jest naprawdę wiele. Często powodem jest, że roślin mamy po prostu za dużo a miejsce w domu lub mieszkaniu powoli zaczyna się kończyć. Czasem jest to związane z przeprowadzkami, czasem z tym, że rośliny rosną u nas znakomicie, ale jednocześnie, zaczynają zajmować coraz więcej miejsca.

Jeżeli przeprowadzamy się do innego miasta, często wzięcie ze sobą roślin bywa bardzo kłopotliwe. Dodatkowo część oddawanych roślin to nietrafione prezenty, w niektórych przypadkach u osób, które roślinę dostały czy kupiła, pojawiają się reakcje alergiczne, i ktoś danych roślin mieć już nie może.

Inne powody to marnienie roślin – czasem rosną słabo i sami nie wiemy dlaczego, czasem znęcają się nad nimi nasze domowe zwierzaki, a czasem z roślin skupią listki nasze dzieci. Każdy z tych powodów sprawia, że z rośliną trzeba coś zrobić – i zdecydowanie lepiej oddać ją do punktu adopcji roślin, niż pozostawić koło śmietnika lub po prostu wyrzucić.

Dlaczego przyjmujemy rośliny?

Odpowiedź jest bardzo prosta – nie każdy chce lub może płacić za rośliny i kwiaty. Wiele osób woli też przygarnąć niechcianą roślinę, niż kupować nową – wtedy bowiem, ta niechciana, może się zmarnować. Działa to dokładnie tak samo, jak w przypadku adopcji zwierząt – wiele osób woli je przygarnąć niż kupować.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.