Biurko dla architekta – na co zwrócić szczególną uwagę

Ręczne rysowanie rysunków architektonicznych jest jedną z tradycji w zawodzie architekta. Chociaż ręczne rysowanie w dobie projektowania wspomaganego komputerowo, powoli traci na popularności, jednak wciąż jest wykorzystywane. Każdy początkujący architekt musi zadbać o wybór odpowiedniego biurka, które ułatwi mu pracę.

Kryteria wyboru biurka
Kryteria wyboru biurka są różne. Każdy architekt ma swoje specyficzne podejście do projektowania architektonicznego i swoje potrzeby dotyczące miejsca pracy. Skupmy się, zatem na ważniejszych kryteriach, które wpływają na każdy aspekt pracy architekta, niezależnie od jego osobistych nawyków.

Mebel, którego poszukujemy powinien być przede wszystkim wszechstronny. Rysowanie lub sporządzanie planów architektonicznych jest procesem ciągłym, który obejmuje wiele ruchów ciała, ręcznych regulacji i rozmieszczenia narzędzi, aby zapewnić lepszy komfort rysowania. Biurko powinno dostosowywać się do każdego etapu pracy. 

Kolejnym ważnym kryterium wyboru jest trwałość mebla. Większość architektów mimowolnie przenosi część swojej masy ciała na stanowisko pracy. Podczas rysowania opierają się na biurku. Biurko musi być, zatem bardzo trwałe, aby mogło stanowić solidne wsparcie i wytrzymać ciągłe obciążenia. 

Kluczowym elementem każdego biurka dla architekta jest przestrzeń robocza. W projekcie architektonicznym wymiary mają znaczenie zarówno na arkuszu rysunku, jak i poza nim. Dlatego ilość miejsca na rysowanie i przechowywanie narzędzi odgrywa ważną rolę w określeniu rodzaju biurka, które powinniśmy wybrać.

Kilka wskazówek dotyczących wyboru perfekcyjnego biurka
Wybierzmy biurko z przedziałami, które pozwolą nam przechowywać narzędzia kreślarskie w łatwo dostępnych sekcjach. Będziemy mogli je z łatwością znaleźć, nie zmniejszając tempa pracy przy zmianie narzędzia. Upewnijmy się, że wysokość krzesła i wybranego przez nas biurka są zgodne lub po prostu wybierzmy regulowane biurko, którego wysokość może zostać zmieniona w zależności od potrzeb. Sprawdźmy, czy przestrzeń pod biurkiem jest wystarczająco wygodna, aby dopasować się do naszych nóg, a także umożliwić nam krzyżowanie nóg w kolanach, kiedy tego potrzebujemy. Pomaga to wyeliminować bóle kręgosłupa, które wiążą się z długimi godzinami pracy przy biurku kreślarskim. Wybierzmy estetyczne, ładne biurko, które jest ciekawe pod względem wizualnym. Atrakcyjna przestrzeń robocza przełamie nudę rutynowych działań i zwiększy wydajność naszej pracy. Przestrzeń jest najważniejsza! Im więcej mamy dostępnej przestrzeni roboczej, tym wygodniej czujemy się przy biurku.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.