Jakie kolory pasują do sypialni?

Kolory w sypialni i pozostałej części domu czy mieszkania nie muszą do siebie idealnie pasować, ale powinny się wzajemnie uzupełniać. Większość właścicieli domów chce, aby ich sypialnia była spokojnym miejscem w kojących kolorach. Ma umożliwiać relaks i wypoczynek po trudach dnia codziennego. Kolory neutralne mogą okazać się bardzo dobrym wyborem. Miękkie beże, szarości i kremowe wykończenia w połączeniu z meblami z naturalnego drewna tworzą przytulny klimat pomieszczenia. Możemy dodać do nich uzupełniające odcienie tego samego koloru, aby uzyskać efekt warstwowy, a także przemycić jasne kolory w różnego rodzaju akcesoriach np. poduszkach, dywanikach, narzutach na łóżko czy lampach.

Błękit i fiolet
Ciekawe odcienie błękitu i fioletu są również dobrymi kolorami do sypialni i można idealnie wyważyć je jaśniejszymi lub neutralnymi odcieniami. Miękkie odcienie błękitu lub fioletu pozwalają uzyskać przytulny i kojący wygląd sypialni. Jaśniejsze odcienie chłodnych kolorów wyglądają bardzo dobrze w połączeniu z wyraźną lub kremową bielą. Aby wprowadzić więcej barw, możemy pokusić się o dodatki w takich uzupełniających kolorach, jak żółty, różowy lub pomarańczowy.

Zieleń
Kolor zielony idealnie pasuje do sypialni, ponieważ ma zarówno cechy chłodne, jak i ciepłe, w zależności od tego, jaki odcień wybierzemy. Kolor natury, zielony doskonale komponuje się z naturalnym drewnem i neutralnymi barwami lub z bielą. Jaśniejsze odcienie zieleni dobrze współpracują z bielą, kolorami szarymi, słonecznymi odcieniami żółtego, pomarańczowego lub koralowego. Zieleń wprowadza do sypialni ogromny spokój. Tonuje nasze emocje i pomaga walczyć ze stresem.

Żółty
Jeśli lubimy ciepłe odcienie koloru żółtego, możemy z powodzeniem wykorzystać je w sypialni. Budzenie się każdego ranka w otoczeniu żółtych ścian, wprawi nas z pewnością w dobry nastrój. Miękki, maślany odcień żółtego wygląda wspaniale z bielą. Jeszcze cieplejszy wygląd sypialni stworzymy, wybierając naturalne drewniane meble i akcesoria. Jaśniejszy odcień żółtego w połączeniu z bielą wygląda niezwykle nowocześnie zwłaszcza, jeżeli wybierzemy dodatki w tak charakterystycznym kolorze, jak np. turkusowy.

Czerwień
W sypialni możemy użyć czerwieni, ale zachowajmy ostrożność. Czerwony stymuluje, ale w zbyt dużej ilości czerwień może być przytłaczająca. Wybierzmy przyciemniony odcień lub spróbujmy użyć czerwonego na jednej ścianie, za zagłówkiem lub na ścianie z dużymi oknami, aby rozbić nieco ten intensywny kolor. Możemy także powalczyć z intensywnością czerwieni dzięki meblom w kolorze czarnym lub białym oraz fragmentom ścian w kontrastowych kolorach.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.