Minimalistyczne półki ścienne w sypialni

Półki ścienne w sypialni to bardzo dobry wybór – pozwalają na znaczną oszczędność miejsca, a także na oryginalny design – pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dopasowane. W tym artykule podpowiadamy, jak oryginalnie urządzić sypialnię w stylu minimalistycznym, dobierając do niej odpowiednie półki wiszące.

Wydawać by się mogło, że w przypadku zwolenników stylu minimalistycznego, sprawa aranżacji jakiegokolwiek pomieszczenia, jest sprawą prostą. Tymczasem jednak należy przyznać, że bez względu na preferowany przez nas styl, czy indywidualny gust, umiejętna aranżacja nigdy nie jest procesem łatwym. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się jednak na jakie szczegóły warto zwracać uwagę.

Dla minimalistów sprawą kluczową jest przede wszystkim możliwie największa oszczędność miejsca. W takich aranżacjach zastosowanie powinny znaleźć zatem praktyczne rozwiązania. Zamiast szafek nocnych i stolików, które mogłyby zająć zbyt dużą ilość miejsca, warto zastosować półki wiszące, które będą pełniły funkcję regału. Najbardziej odpowiednią lokalizacją okaże się dla nich ściana znajdująca się za łóżkiem. Podwieszana zabudowa pozwoli na funkcjonalne wykorzystanie ściany. Dla tych, którzy nie potrafią jednak zrezygnować z popularnych stolików nocnych w sypialni, doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się tak zwane stoliki-półki, które są zintegrowane z ramą łóżka. Pozwalają na stworzenie bardzo oryginalnego designu. Dają też ciekawsze możliwości aranżacyjne. Półka ścienna znajdująca się obok łóżka w sypialni w stylu minimalistycznym stanowi prawdziwe wyzwanie, przede wszystkim pod względem odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni. Dzięki podwieszeniu mebli możliwe jest jednak nadanie pomieszczeniu swego rodzaju lekkości.

Istnieją trzy opcje, pozwalające na pomysłowe podwieszenie półki nocnej w sypialni. Może być ona połączona ze stelażem łóżka, z zagłówkiem lub zamontowana przy ścianie. Wysokość zawieszenia jest w tym przypadku dowolna – decydującym czynnikiem powinna być przede wszystkim wygoda podczas użytkowania takiej półki. Zaletą półek ściennych w sypialni jest także komfort ich sprzątania. Dla osiągnięcia jeszcze lepszego efektu aranżacyjnego, warto postawić na oryginalne oświetlenie sypialni w połączeniu z półkami ściennymi. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się zamontowanie oświetlenia przy ścianie, w formie kinkietu. Półki wiszące w sypialni to nie tylko sposób na skuteczną oszczędność miejsca – to także doskonały pomysł na oryginalną aranżację pomieszczenia.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.