Jak wybrać telewizor odpowiedni do wnętrza?

Oglądanie telewizji jest naprawdę świetnym źródłem rozrywki i rozładowaniem codziennych stresów, ale jeśli chodzi o zakup odpowiedniej wielkości telewizora, sprawy nie są tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze właściwego telewizora. Pierwszy z nich to oczywiście rozmiar pokoju, ponieważ rozmiar telewizora powinien być wprost proporcjonalny do wielkości pokoju. Dlatego w przypadku małych pokoi sprawdzają się małe telewizory, a w dużych pomieszczeniach królują duże odbiorniki telewizyjne. Opierając się na tych podstawowych kryteriach, możesz zrobić krok naprzód i zacząć szukać odpowiedniego telewizora do wybranego wnętrza. 

Zmierz wielkość pomieszczenia
Pierwszym krokiem, który należy podjąć przed udaniem się na zakupy jest zmierzenie wielkości pomieszczenia. Musimy upewnić się, że wybierzemy telewizor zsynchronizowany z wielkością pokoju. Weźmy pod uwagę również miejsce, z którego będziemy oglądać telewizję i odległość między nim, a odbiornikiem. Zgodnie z zasadami ergonomii, ekran powinien znajdować się w odległości odpowiadającej 3-krotności pomiaru przekątnej telewizora. 

Uczyń telewizor elementem aranżacji wnętrza
Aby telewizor stał się elementem wystroju wnętrza, powinien stanąć w odpowiednim miejscu. Od tego zależy w znacznej mierze komfort oglądania. Odbiornik powinien być ustawiony nie tylko w odpowiedniej odległości, ale również na właściwej wysokości. Chodzi o to, aby nie męczyć wzroku. Niezmiernie ważne jest również dobre oświetlenie. Miejsce powinno być spokojne. Trudno wyobrazić sobie spokojne oglądanie telewizji, podczas, gdy ktoś co chwilę przechodzi przed ekranem. Nie umieszczajmy telewizora w pobliżu kominka czy kaloryfera. Nowoczesnym odbiornikom telewizyjnym takie sąsiedztwo z pewnością nie zaszkodzi, ale telewizor nie będzie wyglądał zbyt atrakcyjnie. Trudno będzie również oglądać telewizję, jeżeli odbiornik ustawimy w taki sposób, że na ekran będzie padało światło słoneczne lub światło sztuczne.

Design telewizora ma znaczenie
Wiele telewizorów jest obecnie wyposażonych w technologię LED. Matryca urządzenia jest dzięki temu znacznie cieńsza, a urządzenie działa bardziej energooszczędnie. Wybierając opcję Full LED mamy do czynienia z naprawdę idealnym obrazem. Ciekawą opcją jest również zakrzywienie ekranu. Pozwala ona na poprawę ostrości obrazu na całym ekranie. Telewizor sprawia także wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Zakrzywione ekrany są najczęściej elementem telewizorów Full HD i 4K.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.