Telewizor w salonie

TV w salonieW jakim miejscu w salonie umieścić telewizor? W jakich wnętrzach sprawdzi się uchwyt, a kiedy lepiej zdecydować się na szafkę pod wspomniane urządzenie?

Sprzęty RTV oraz AGD to urządzenia, które obecne są w praktycznie każdym domu. Wspomniane sprzęty nie tylko ułatwiają wykonywanie prozaicznych, codziennych czynności takich jak chociażby pranie czy zmywanie naczyń, ale dodatkowo wpływają na rozwój kulturalny, przy okazji zapewniając nam sporą dozę zabawy. Naturalnie urządzeniem stanowiącym swego stanowiąc swego rodzaju centrum domowej rozrywki jest telewizor. W jakim – konkretnie – miejscu warto umieścić wspomniany sprzęt? Na ścianie, a może na szafce?

Minimalizm i przestrzeń…

Kochasz duże, otwarte przestrzenie? Wystrój wnętrza ograniczyłeś do minimum i otaczasz się wyłącznie niezbędnymi przedmiotami? W takim razie rozwiązaniem, które z całą pewnością przypadnie ci do gustu, jest montaż telewizora na ścianie. W jaki sposób tego dokonać? Naturalnie za pomocą specjalnego, ściennego uchwytu. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup tego typu akcesorium, w pierwszej kolejności zadbaj o to, aby wybrany przez ciebie uchwyt był dopasowany swoimi parametrami do wagi oraz wymiarów urządzenia, które docelowo będzie on utrzymywał. W innym przypadku może się okazać, że uchwyt po prostu wyrwie się ze ściany tym samym niszcząc nie tylko odbiornik, ale również nawierzchnię domowej podłogi.

…czy przytulny wystrój wnętrza?

Minimalizm, choć bez wątpienia niezwykle stylowy, przez wielu uznawany jest za design dość chłodny. Jeśli więc jesteś miłośnikiem wnętrz przytulnych, typowo rodzinnych, to telewizor umieść na specjalnym stoliku, szafce lub też komodzie stworzonej właśnie w tym celu. Szafki pod telewizor to rozwiązanie, które przypadnie do gustu również osobom posiadającym np. sporą kolekcję płyt DVD. Dlaczego? Ponieważ z reguły wyposażane są one w półki czy też szuflady. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń umożliwiającą przechowywanie dowolnie wybranych przez nas rzeczy. Warto dodać, że wybierając szafkę pod telewizor należy mieć na uwadze zarówno gabaryty urządzenia, jak i ilość sprzętów, które - poza telewizorem - umieścimy na wspomnianym meblu.

Jeśli w dalszym ciągu nie jesteś przekonany, w którym miejscu umieścić telewizor, to zapraszamy również do lektury artykułu: https://zamowmeble.pl/blog/25_telewizor-na-szafce-czy-na-scianie.html

Komentarze:

 

My się zdecydowaliśmy na powieszenie na ścianie. Uchwyt jak najbardziej się sprawdza. Ładnie to wygląda, wygodne, praktyczne. Chociaż tu wszystko zależy od ściany, nie ma sensu za wszelką cenę się upierać na takie rozwiązanie jak ściana jest licha

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.