Rolety dachowe - funkcjonalne rozwiązanie dla Twojego poddasza

Rolety dachowe jest jednym z popularnych systemów osłon okien w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszach. Dzięki nim możemy ochronić wnętrze przed nagrzaniem oraz ograniczyć dopływ promieni słonecznych. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie i dlaczego warto z niego korzystać?

Czym charakteryzują się rolety dachowe?

Pomieszczenia znajdujące się na poddaszu są szczególnie narażone na nagrzewanie w upalne dni. Natomiast światło naturalne docierające do takich wnętrz może być zbyt intensywne. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tą trudną sytuacją oraz zapewnienie sobie komfortu są rolety dachowe. Produkt ten został dostosowany do okien o różnym kącie nachylenia. Dzięki aluminiowym profilom zyskujemy sztywność oraz stabilność rolety. Nie musimy się martwić, że w chwili otwierania tkanina spadnie lub zmieni położenie wskutek podmuchu wiatru. Dodatkowo opływowy kształt gwarantuje estetyczny wygląd oraz bezpieczeństwo. Jeżeli zdecydujemy się na rolety dachowe marki Karnix, otrzymamy możliwość zatrzymania rolety w trzech różnych pozycjach. Możemy zakryć jedynie górną część, połowę lub całe okno. Dzięki temu dostosujemy zaciemnienie do własnych potrzeb i oczekiwań.

Płynne przesuwanie tkaniny zamontowanej na oknie umożliwia wygodny uchwyt znajdujący się na końcu konstrukcji. Jeżeli zdecydujemy się na zakrycie połowy okna, samoczynnie zwijający się mechanizm sprężynowy zapobiega fałdowaniu się materiału lub jego przemieszczaniu. Rolety dachowe marki Karnix zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do modeli okien najpopularniejszych producentów. Są to między innymi: Velux, Fakro czy też Okpol. Wszystkie elementy niezbędne do montażu znajdują się w pakiecie z roletą. 

Dlaczego warto zamontować rolety dachowe?

Na początku warto podkreślić, że montaż rolet dachowych nie powinien sprawić żadnego problemu. Jedyne, czego potrzebujemy, to: śrubokręt, wkręty oraz znajdujące się w pakiecie z roletą: specjalny kluczyk, przymiar montażowy i haczyki. Dodatkowo producent dostarcza specjalną instrukcję obrazkową, która pokaże nam krok po kroku, jak zamontować żaluzję. W razie problemu możemy skorzystać również z filmu instruktażowego. Dzięki temu samodzielnie umieścimy roletę na oknie, bez konieczności wzywania fachowca. Ponadto nie musimy w tym celu używać wiertarki, co zmniejsza ryzyko pojawienia się uszkodzeń ramy okiennej lub tafli szyby. Rolety dachowe umożliwiają kontrolę intensywności światła, które pada przez okno do pomieszczenia. Dzięki temu zyskujemy optymalny komfort użytkowania poddasza i wykonywania codziennych obowiązków.

Zasuwając rolety, uzyskamy całkowite zaciemnienie, co może być przydatne w sypialni oraz pokoju dziecięcym. Kiedy kładziemy dziecko do drzemki lub pracujemy na nocne zmiany, nie musimy martwić się intensywnością promieni słonecznych. W zależności od tego, jaką tkaninę wybierzemy, możemy również otrzymać funkcję termoizolacyjną. Oznacza to, że roleta posłuży nam również do ochrony przed nadmierną ilością światła lub uciekanie ciepła z pomieszczenia. Nie zapominajmy również o gwarancji prywatności, którą otrzymamy wraz z zasunięciem rolety dachowej. Jeżeli na tkaninie pojawią się zabrudzenia, mechanizm oraz kasetę możemy wyczyścić ją suchą lub wilgotną ściereczką, a tkaninę odkurzaczem z końcówką w kształcie szczotki. Dzięki temu zyskamy kontrolę  zarówno nad intensywnością naturalnego światła, jak i czystością rolety.

Jak wybrać odpowiednie rolety dachowe?

Podczas wyboru rolety dachowej należy zwrócić szczególną uwagę na jej rozmiar. Aby dowiedzieć się, jaki będzie odpowiedni w przypadku naszego okna, należy zmierzyć jego szerokość. Jednak pamiętajmy, że nie interesuje nas pomiar szyby, ale całkowitej szerokości ramy znajdującej się wewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu dowiemy się, jakie parametry powinien mieć aluminiowy profil oraz tkanina. Warto zaznaczyć, że długość rolety jest uniwersalna, dopasowana do okien o wysokości od 20 do 160 cm. Pamiętajmy również o zwróceniu uwagi na rodzaj tkaniny oraz jej kolor i wzór. Karnix.pl gwarantuje możliwość wyboru spośród sześciu rodzajów materiału. 

Wśród nich znajduje się tkanina perłowa. Decydując się na ten materiał, otrzymujemy szeroką gamę kolorystyczną do wyboru. Tkanina Blackout gwarantuje 100% zaciemnienia dzięki warstwie białej gumy. Kupując rolety z takiego materiału, zyskamy również ochronę antytermiczną. Jeżeli chcemy wnieść do wnętrza nieco oryginalności, warto skłonić się ku tkaninie żakardowej lub nowoczesnej. Producent Karnix przewidział również specjalną kolekcję do pokoju dziecięcego. Jak widać, każdy ma szansę na znalezienie odpowiedniej rolety dla siebie. Jednak należy pamiętać, że rolety dachowe nie gwarantują ona 100% zasłonięcia, pozostawiając 1 cm szczelinę. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.