Okna narożne do salonu - co warto wiedzieć przed zakupem?

Okna narożne to doskonały sposób na stworzenie oryginalnej i dobrze doświetlonej przestrzeni. Wpuszczają do salonu dużo większą ilość światła, które jak wiadomo ma na nas bardzo pozytywny wpływ. W jasnych pomieszczeniach czujemy się po prostu lepiej. Naturalne światło pozwala także uwydatnić całą aranżację wnętrza. Okno narożne nie wymaga żadnych dodatkowych ozdób. Samo w sobie stanowi element dekoracyjny zwłaszcza, jeżeli za nim roztacza się cudowny widok np. na zielony, kwitnący ogród. 

Wybór okien narożnych
Okna narożne można z łatwością dostosować do danego pomieszczenia pod względem konstrukcji oraz rozmiaru. Najprostszy podział wyróżnia okna narożne ze słupkiem i bez słupka. Słupkowe okna narożne posiadają łącznik, który zazwyczaj ma kolor stolarki. Słupek ten łączy ze sobą dwie szyby pod kątem prostym. Dzięki niemu cała konstrukcja jest stabilniejsza. Innym rozwiązaniem jest okno bez wspornika. Łącznik zastępuje wówczas specjalny klej charakteryzujący się wysoką odpornością na promieniowanie UV i zmienne warunki atmosferyczne. Okna bezsłupkowe wyróżniają się przeszkleniem całej powierzchni. Ich największym atutem jest niebanalny wygląd. Takie okna wyglądają niesłychanie efektownie. Przepuszczają również więcej światła. Wspornik zawsze stanowi jakąś barierę dla naturalnego światła. Zarówno sam salon, jak i dom z zewnątrz zyskuje na estetyce. Okna bezsłupkowe mają jedną wadę. Są nią gorsze parametry cieplne. 

Niestety, parametry termiczne okazują się bardzo ważne przy zastosowaniu dużych przeszklonych powierzchni. Dlatego do produkcji okien narożnych wykorzystuje się szkło hartowane, które zapewnia lepszą izolację cieplną. Jest także bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i bezpieczniejsze dla domowników. 

Od czego zależy cena okna narożnego?
Podstawowym kryterium różnicującym ceny okien narożnych jest oczywiście ich producent. Różnice cen między oknami poszczególnych marek mogą być znaczne, choć parametry, technologia wykonania oraz użyte materiały są zbliżone. Na cenę wpływają także takie aspekty, jak możliwość montażu okna wliczona w cenę czy gwarancje posprzedażowe. Sprawdzeni producenci, poza wysoką jakością okien gwarantują również wszechstronną pomoc w ich montażu oraz udzielają na nie długoletniej gwarancji. 

Cena okna uzależniona jest w znacznej mierze od wielkości przeszkleń oraz rodzaju konstrukcji. W przypadku naprawdę dużych okien, wokół okna stosuje się zazwyczaj specjalną żelbetonową ramę, która wchodzi w skład układu konstrukcyjnego całego budynku i zdecydowanie podnosi koszt montażu. 

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.