Sprawdzone sposoby na aranżację dużej sypialni

Urządzenie dużej sypialni, wbrew pozorom może okazać się nieco kłopotliwe. Duża przestrzeń oznacza zazwyczaj duże wyzwania aranżacyjne. Dobranie odpowiednich mebli, ich właściwe rozmieszczenie i wreszcie sprawienie, że wnętrze nabierze przytulnego i spójnego wyglądu - oto zadania z jakimi z pewnością będziemy musieli się zmierzyć aranżując dużą przestrzeń sypialnianą. Oto kilka podpowiedzi, jak urządzić sypialnię w rozmiarze XL.

Duża sypialnia

Istnieje jedna, uniwersalna zasada dotycząca aranżacji dużych wnętrz. Duże przestrzenie wymagają dużych, solidnych i masywnych mebli. Filigranowe meble, delikatne w swoim charakterze w ogóle się w tym przypadku nie sprawdzą. Zginą po prostu w dużej przestrzeni. Duże pomieszczenie sprawia często wrażenie chłodnego, przytłaczającego. Niewielkie mebelki to wrażenie jeszcze bardziej pogłębią.

Meblem, który powinien królować w dużej sypialni jest łóżko. Przy czym słowo „królować” zostało użyte nieprzypadkowo. Dysponując dużą ilością miejsca możemy pozwolić sobie na komfortowe łoże, godne koronowanych głów. W jakim miejscu najlepiej je ustawić? Najbardziej odpowiednie będzie ulokowanie łóżka przy najdłuższej ścianie w pomieszczeniu. Idealnie byłoby, gdyby była to ściana bez okien. Łóżka możemy ustawić również w miejscu między dwoma oknami.

Teraz zajmijmy się ścianą przeciwległą do łóżka. Osoby, które nie wyobrażają sobie sypialni bez telewizora, mają dla niego idealne miejsce. Telewizor umieszczony naprzeciw łóżka oznacza jego komfortowe oglądanie. Nie musimy się również zbytnio ograniczać, jeżeli chodzi o jego rozmiary. Dystans dzielący go od łózka w dużej sypialni pozwoli na wybranie naprawdę imponującego modelu.

Ściana położona naprzeciw łóżka to również doskonałe miejsce na pojemną szafę. Możemy zastanowić się nad szafą na wymiar, zajmującą całą ścianę. Zapewnimy sobie funkcjonalną przestrzeń do przechowywania.

W dużej sypialni nie musimy walczyć o każdy centymetr kwadratowy miejsca. Możemy zaszaleć i wybrać nawet najbardziej nietypowe ustawienie mebli. Nie przysuwajmy ich do samej ściany. Szczególnie łóżko może zostać od niej odsunięte w taki sposób, aby np. zrobić za nim miejsce dla stylowych lamp podłogowych.

Możemy również w ciekawy sposób zaaranżować ścianę za łóżkiem. Ciekawa, ale stonowana, jak na sypialniane warunki przystało, fototapeta, obicie ściany puszystą tkaniną, powieszenie na niej dużego aktu... to tylko jedne z wielu pomysłów.

Przy łóżku albo przy szafie możemy ustawić ławę czy skrzynię z wygodnym siedziskiem. Dzięki temu zmiana ubrania będzie o wiele wygodniejsza. Większość pań z pewnością będzie zachwycona pomysłem wstawienia do sypialni toaletki, przy której będzie można w spokoju wykonać makijaż i gdzie zgromadzą wszystkie swoje biżuteryjne skarby. Jeśli wciąż dysponować będziemy wolnym miejscem zawsze pozostaje nam urządzenie w sypialni kącika wypoczynkowego i wstawienie do niej wygodnych foteli i stolika kawowego. W sypialni idealnie sprawdzi się również szezlong, który umożliwi komfortowe poczytanie książki.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.