Arażacja werandy na jesień - czy warto?

Weranda pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Pomysłowo udekorowana weranda może być idealnym miejscem do popołudniowego relaksu oraz do spotkań ze znajomymi. Często zastanawiamy się, czy warto przygotować na werandzie specjalną aranżację na okres jesienny. Czy dekorowanie werandy na jesień to dobry pomysł?

Jesień to krótsze dni, ale też chłodniejsze wieczory i nierzadko mroźne noce. Taki klimat sprawia, że będziemy musieli zabrać część roślin z werandy do cieplejszego pomieszczenia. Gdy to zrobimy, przestrzeń na werandzie staje się pusta i smutna. W takich sytuacjach dobrym pomysłem jest wykonanie na werandzie jesiennej aranżacji z elementów, którym nie zaszkodzi niska temperatura. 

Aby wyczarować na werandzie nastrojowy klimat, najlepiej użyć w tym celu sezonowych elementów dekoracyjnych. Dekorując werandę używajmy wyłącznie roślin odpornych na niskie temperatury. Świetnie sprawdzą się np. rośliny kwitnące jesienią, jak wrzos i lawenda. Innym pomysłem może być stworzenie ciekawej aranżacji z astrów, chryzantem lub rozchodnika okazałego. Takie rośliny dobrze wytrzymują chłodniejsze dni i długo pozostają zielone.

Aby jesienna weranda stała się miejscem jak z bajki, dobrze zastosować też inne elementy dekoracyjne. Świetnym pomysłem będzie udekorowanie werandy papierowymi lampionami lub modnymi w ostatnim czasie cotton-balls. Ciekawie wyglądają też subtelne latarenki, koniecznie wyposażone w żarówki o ciepłej barwie światła. Dzięki temu nasza weranda rozbłyśnie niesamowitym blaskiem. Szybko zapadający zmrok dodatkowo podkreśli ten efekt. Ciepłe, miękkie światło nada werandzie niezwykle przytulnego klimatu i wprowadzi do niej niezwykły nastrój. 

Ciekawą formą dekoracji werandy są jesienne owoce i warzywa. Możemy w tym celu użyć na przykład papryki, dyni, żurawiny, cukinii oraz pigwy. Soczyste, intensywne kolory naturalnych owoców i warzyw dodają przestrzeni ciepłego, przyjemnego klimatu. 

Na jesiennej werandzie dobrze sprawdzą się też całoroczne rośliny dekoracyjne. Ciekawy efekt osiągniemy dzięki uzupełnieniu aranżacji o trawy, iglaki czy karłowate odmiany drzewek. Takie rośliny mogą przebywać na werandzie o każdej porze roku, dzięki czemu stanowią bardzo praktyczny element dekoracyjny werand, tarasów i balkonów. Uzupełnienie aranżacji iglakami i trawami jest obecnie bardzo modnym trendem dekoracyjnym. 

Zmianę aranżacji werandy najlepiej przeprowadzać na przełomie września i października. Prawdopodobieństwo ciepłej, słonecznej pogody jest wówczas największe, dzięki czemu możemy wykonać prace na werandzie delektując się ciepłymi promieniami jesiennego słońca. 

Podsumowując, warto poświęcić trochę czasu na udekorowanie werandy w okresie jesiennym. Koszty wykonania takiej dekoracji naprawdę nie są wysokie, a zyskujemy dzięki temu przytulną i nastrojową przestrzeń, w której z przyjemnością można wypić pyszną herbatę i zrelaksować się jesiennym popołudniem.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.