Strych - doskonała przestrzeń na pokój dla dziecka

Nieużywaną przestrzeń na strychu możemy wykorzystać na wiele twórczych sposobów. Świetnym pomysłem będzie zaaranżowanie go na dodatkowy pokój. Strych jest doskonałą przestrzenią na stworzenie w nim oryginalnego pokoju dla dziecka. Takie ulokowanie pokoju z pewnością sprawi dziecku mnóstwo frajdy, a nam pozwoli na optymalne zagospodarowanie całej powierzchni domu.

Wiele domów jednorodzinnych posiada strych. Nie wiedząc, jak najlepiej go zagospodarować, często tworzymy z niego przestrzeń do gromadzenia nieużywanych przedmiotów. Powoduje to powstawanie coraz większej ilości rzeczy, których nie używamy, a których tak naprawdę powinniśmy się dawno pozbyć. O wiele lepszym pomysłem będzie stworzenie na strychu dodatkowego pokoju. Jednym z najlepszych pomysłów jest zaaranżowanie przestrzeni na strychu na pokój dziecięcy.

Aranżacja pokoju dla dziecka pośród wszystkich skosów i zakamarków strychu nie jest najłatwiejszym zadaniem. Musimy przede wszystkim zadbać, aby przestrzeń była bezpieczna. Pamiętajmy, że pokój dziecięcy pełni wiele funkcji. Jest zarówno sypialnią, jak i miejscem do zabawy oraz nauki. Dlatego podczas wyposażania pokoju na strychu musimy zadbać o to, by znalazły się w nim wszystkie te strefy. 

W pokoju przeznaczonym dla dziecka niezwykle ważną rolę pełni światło. W przypadku pomieszczeń na poddaszu głównym źródłem naturalnego światła dziennego są okna połaciowe. Przez takie okna wpada bardzo duża ilość promieni słonecznych, stanowiąc tym samym najlepsze oświetlenie podczas nauki i zabawy. Okna umieszczone w dachu z pewnością będą dla dziecka źródłem frajdy również podczas zasypiania. Chyba każdy z nas marzył kiedyś o zasypianiu pod niebem pełnym gwiazd. Pamiętajmy, aby koniecznie zabezpieczyć okna przed otwarciem. W pokoju dziecięcym najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo jego mieszkańców.

Wyposażając pokój dziecięcy kierujemy się zasadą, że im więcej wolnego miejsca na podłodze, tym lepiej. Dlatego też wszelkie elementy wyposażenia starajmy się umieszczać pod skosami. To optymalny sposób zagospodarowania przestrzeni na strychu i poddaszu. Ustawiając biurko czy komodę pod skosem, otrzymujemy tym samym dużą ilość wolnej przestrzeni do zabawy i spędzania wolnego czasu. 

Przestrzeń pod skosami można łatwo zagospodarować za pomocą niskich szafek i komód z książkami. W takich pomieszczeniach z oczywistych względów nie możemy zastosować wysokich mebli, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy umeblowali ją niskimi, lecz szerokimi elementami aranżacyjnymi. Świetnym pomysłem jest również umieszczenie blatu biurka w przestrzeni pod skosami, bezpośrednio pod oknem połaciowym. Dzięki temu dziecko ma zapewnione idealne oświetlenie w trakcie pracy. 

Ciekawym pomysłem jest również umieszczenie łóżka dziecięcego na wysokości. Taki sposób z pewnością bardzo spodoba się dziecku, a nam pozwoli w praktyczny sposób zagospodarować przestrzeń znajdującą się pod łóżkiem

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.