Monitoring, kiedy użycie kamer moim zdaniem jest słuszne?

Zadaniem monitoringu jest nagrywanie obrazu oraz dźwięku w miejscach, które są dla nas szczególnie istotne. Mowa tu przede wszystkim o takim miejscach, jak: biura, firmy, domy, sklepy, parkingi, szkoły, czy lotniska. Lista ta jest oczywiście bardzo skrócona. Monitoring bowiem znajduje swe szerokie zastosowanie, w wielu dziedzinach naszego życia. Użycie kamer w znacznym stopniu zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa. Za pomocą monitoringu mamy możliwość kontrolowania pracy naszych pracowników, czy rejestracji trudno dostępnych miejsc. Możemy monitorować nasze domy i mieszkania, zwłaszcza podczas naszej nieobecności. Kamery mogą być zainstalowane nawet w samochodach. Liczba zastosowań monitoringu jest zatem nieograniczona.


Niezwykle sensowne zastosowanie monitoringu to przede wszystkim zabezpieczenie naszej firmy. Monitoring firmowy od lat cieszy się ogromną popularnością. Zwiększa bowiem poczucie bezpieczeństwa. Chroni to, na co pracujemy każdego dnia. Dostępne obecnie rozwiązania pozwalają na niezwykle profesjonalny, 24-godzinny monitoring firmowy. Użycie nowoczesnych kamer umożliwia nam oglądanie obrazu na komputerze w domu, a nawet przez urządzenia mobilne, w dowolnym miejscu. Monitoring przemysłowy to przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa, zarówno pracodawcy, jak i jego pracowników. Co równie istotne – dzięki kamerom, pracodawca ma możliwość kontrolowania jakości pracy swoich pracowników. Prowadzi tym samym dozór nad mieniem własnej firmy. Dzięki monitoringowi w znacznym stopniu poprawia się funkcjonowanie przedsiębiorstwa, co w większości przypadków skutkuje też zwiększeniem jego zysków. Monitoring przemysłowy pozwala również ma ochronę obiektu przed wstępem osób niepowołanych.

Według mnie

Dla mnie niezwykle ważne jest użycie monitoringu do ochrony własnego domu lub mieszkania. To zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko mi, lecz także pozostałym członkom mojej rodziny. Monitoring w domu sprawdza się doskonale, zwłaszcza podzas wyjazdu na wakacje. Mam możliwość kontrolowania kamer zdalnie i w każdej chwili zobaczyć co dzieje się w okół domu i w jego środku. Dzisiejsze rozwiązania informują mnie o tym, że ktoś jest w domu lub w jego okolicy dzięki czemu mogę odpowiednio wcześnie zareagować, nie wspominając o tym, że nagrania stanowią doskonały materiał dowodowy dla policji w przypadku kradzieży czy zniszczeń.

Długo marzył mi się monitoring we własnym domu, od kilku miesięcy jestem nabywcą i aż trudno uwierzyć, że tak mocno może podnieść komfort i poczucie bezpieczeństwa. W moim przypadku monitoring stanowi bardzo dobre uzupełnienie systemu alarmowego. Użycie kamer w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych i przylegających do nich terenów, to w dzisiejszych czasach coraz częstszy standard do którego zachęcam ;)


Zarówno monitoring przemysłowy, jak i domowy, to przede wszystkim inwestycja na lata. Znajduje swe praktycznie zastosowanie w wielu sytuacjach dnia powszedniego. Więcej informacji na temat skutecznego monitoringu i nowoczesnych rozwiązań z nim związanych, znajdziesz na stronie: www.monitoruj.pl.

Komentarze:

 

Komentarz

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Wsparcie portalu

elektryk

Partner portalu

lampy ogrodowe

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.