Jak stworzyć oryginalną aranżację wnętrza z panelami 3D?

Nowością w świecie aranżacji wnętrz są panele ścienne 3D. To rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Panele nadają niezwykłego charakteru każdemu pomieszczeniu. Tak naprawdę ich obecność wystarczy do odpowiedniego ozdobienia wnętrza. Wszelkie obrazy, figurki i inne drobiazgi są w tej sytuacji całkowicie zbędne. Jak zatem stworzyć oryginalną aranżację wnętrza z panelami 3D? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego panele określane są mianem 3D?

Panele ścienne 3D zawdzięczają dodatek "3D" swojemu trójwymiarowemu charakterowi. To nie są płaskie, standardowe płytki, ale prawdziwe, trójwymiarowe dzieła sztuki. Wytłoczenia mogą mieć różny charakter. Niektóre płytki posiadają po prostu dodatkową, wypukłą warstwę. Inne zawierają rozmaite, fantazyjne kształty, w tym fale, motywy kwiatowe i wiele więcej. Niektóre panele ścienne 3D powodują natomiast złudzenie optyczne. Istnieją nawet modele, które swoich charakterem przypominają nieco popularne kiedyś kasetony. Rzecz jasna można dzięki nim powrócić do czasów minionych i umieścić je nawet na suficie. Częściej jednak takie płytki trafiają na ścianę. De facto tam wyglądają zdecydowanie lepiej.

Gdzie wykorzystać panele ścienne 3D?

Oczywiście panele ścienne 3D, takie jak https://www.carrea.pl/sklep/salon/dekoracje-scienne/panele-scienne-3d mogą znaleźć zastosowanie w niemal każdej przestrzeni. Doskonale prezentują się w pomieszczeniach, w których standardowo używa się płytek, a zatem w kuchni albo w łazience. Popularne ostatnio jest również kładzenie ich na ścianie w salonie albo w przedpokoju. Najkorzystniej wypadają wtedy, gdy znajdują się na jednej ścianie. Wówczas są odpowiednio wyeksponowane. Oczywiście najlepiej umieścić je na ścianie, która odgrywa kluczową rolę dla danego wnętrza. Najczęściej jest to ściana, na której wisi telewizor lub w stronę której zwrócona jest kanapa i cały komplet wypoczynkowy.

Panele ścienne 3D do oddzielenia stref

Panele ścienne 3D można też wykorzystać do wydzielenia poszczególnych stref w danym pomieszczeniu. Często dzisiaj buduje się domy z łączonym salonem, kuchnią oraz jadalnią. Taki trend istnieje zresztą również w budownictwie mieszkaniowym. Przy dużej przestrzeni chcemy natomiast w jakiś sposób oddzielić strefę jadalną, kuchenną i wypoczynkową. W tym mogą pomóc właśnie panele ścienne 3D. Oczywiście w specjalistycznych sklepach z płytkami dostępne są nie tylko modele kolorowe i bardzo wyróżniające się w danej przestrzeni. Można też postawić na stonowane barwy – białe albo beżowe, które od reszty ścian będą odróżniały się wyłącznie strukturą.

Jaki kolor i styl paneli ściennych?

Wiele osób ma również dylematy związane z doborem stylu i koloru paneli ściennych. Należy podkreślić, że w sklepach z tego typu artykułami można znaleźć nieskończenie wiele kolorów, wzorów i formatów. Łatwo zatem dobrać odpowiednie panele 3D do danego stylu wnętrza. Sprawdzą się one zarówno w pomieszczeniach, urządzonych nowocześnie, jak i w stylu klasycznym. Można dobrać kolorystykę do koloru pozostałych ścian, do mebli, użytych dodatków, a także wybrać zupełnie niezależną barwę, co uwydatni użycie oryginalnych paneli ściennych.

Gdzie kupić panele ścienne 3D?

Panele ścienne 3D nie są dostępne w każdym sklepie z artykułami budowlanymi i aranżacji wnętrz. Warto zatem starannie przejrzeć oferty, dostępne w Internecie. Dobrze jest wybierać podmioty, oferujące przejrzysty cennik oraz wygodną metodę dostawy, które dodatkowo polecane są przez klientów. Polecamy w szczególności sklepy internetowe, w których z reguły można znaleźć szerszy wybór oferowanych produktów.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.