Dlaczego warto wybrać inteligentny włącznik światła?

Jako że w naszych domach nie brakuje elektryczności, warto sięgnąć po innowacyjne rozwiązania technologiczne, które pozwolą na precyzyjne sterowanie urządzeniami zasilanymi prądem. Przykładem będzie oświetlenie – jeśli uciążliwe jest podchodzenie za każdym razem do włącznika, aby zgasić lub zapalić światło, czas najwyższy zainteresować się opcją bezprzewodową. Nasze wnętrza mogą wyglądać zdecydowanie bardziej estetycznie i stać się funkcjonalne, jeśli zamontujemy inteligentny włącznik światła. Pora poznać powody, dla których warto w niego zainwestować.

Inteligentny włącznik światła? Tak, poproszę!

W każdym domu potrzebne jest sztuczne oświetlenie zważywszy na ograniczone ilości naturalnego źródła światła. Idąc krok dalej, można zdecydować się na inteligentne włączniki, które poprawią funkcjonalność i estetykę wnętrza. Mowa jest tutaj o przełącznikach w postaci dotykowych paneli, które niemalże wtapiają się w otoczenie, stając się niezauważalnymi. Wyróżniają się one nieprzeciętnym designem, mają całkowicie gładką powierzchnię. Najczęściej wykonane są ze szkła lub metalu. Wyglądają bardzo nowocześnie, a cały ich mechanizm znajduje się w puszce umieszczonej w ścianie. Za pomocą dotykowego panelu można sterować precyzyjnie całym oświetleniem. Obsługa jest banalnie prosta i intuicyjna, wystarczy tak naprawdę delikatne dotykanie opuszką palca, aby uzyskać pożądane efekty. Kolejnym udogodnieniem będzie zmiana zabarwienia takiego smart włącznika. O włączonym lub wyłączonym świetle informuje nas kolor podświetlenia panelu – czerwony lub niebieski. Co więcej, oświetleniem można sterować także zdalnie, a dokładniej, za pomocą pilota. Przekłada się to na jeszcze większą wygodę użytkowania.

Co jeszcze przemawia za wybraniem inteligentnych przełączników?

Mnogość modeli inteligentnych włączników światła sprawia, że można dopasować je do każdej aranżacji wnętrza, znajdziemy nawet w wersji bardziej dekoracyjnej. Jako że montaż takiego przełącznika jest bardzo prosty i szybki, można zająć się tym samodzielnie. Przekłada się to na spore oszczędności, gdyż nie trzeba wzywać do tego elektryka. Można też wyposażyć się we włączniki dotykowe, które pozwolą na zdalne sterowanie ogrzewaniem, roletami czy wentylatorami. Do produkcji włączników światła używa się wyłącznie wysokiej jakości materiałów, które są lekkie, odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Do ich zalet zaliczyć można także łatwość utrzymania w czystości, wielofunkcyjność, bezpieczeństwo użytkowania. Nie brakuje włączników, które pozwalają nie tylko na włączanie i wyłączanie światła, ale też na sterowanie jego barwą, natężeniem. Można za ich pomocą rozjaśniać i ściemniać światło.

Szukając inteligentnych włączników światła zapoznaj się z ofertą Specrtum Smart: https://spectrumsmart.pl/pl/c/Wlaczniki-swiatla-SMART/5

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.