Naświetlacze LED – bezpieczeństwo po zmroku

Kupując dom najczęściej chcemy zapewnić swojej rodzinie maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Niestety – na wiele sytuacji nie mamy wpływu. Choćbyśmy próbowali na wszelkie możliwe sposoby, nigdy nie jesteśmy w stanie dopilnować każdego szczegółu, zwłaszcza przy ograniczonych możliwościach. Na szczęście z pomocą przychodzą naświetlacze LED, które dbają o bezpieczeństwo domowników, gdy zapada zmrok, a widoczność pozostawia wiele do życzenia.

Czym są naświetlacze LED?

To nic innego, jak rodzaj oświetlenia zewnętrznego lub wewnętrznego o bardzo silnym strumieniu światła, rodzaj reflektorów LEDwoych. Jeśli zatem jesteś w trakcie poszukiwania nowoczesnego naświetlacza do swojego ogrodu, to dobrze trafiłeś! Koniecznie zapoznaj się z produktami oferowanymi przez firmę Kanlux: https://www.kanlux.com/pl/produkty/16042/naswietlacze. Pamiętaj, że zarówno oświetlenie zewnętrzne, jak i wewnętrzne, powinno być kupowane od zaufanego dostawcy. Dzięki temu zyskujesz pewność, że otrzymujesz towar najwyższej jakości, odpowiadający wszelkim standardom bezpieczeństwa. Gwarantujemy, że naświetlacze LED marki Kanlux z całą pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Podział naświetlaczy LED

Naświetlacze LED są do siebie zbliżone. To co je różni to moc i możliwości zastosowania. Każdy naświetlacz charakteryzuje się podobnym kształtem i dużym strumieniem świetlnym. Tylko od nas zależy jaką powierzchnię chcemy nim oświetlać. Dla większego komfortu możemy dobrać naświetlacz LED z czujnikiem ruchu. Pamiętajmy też aby naświetlacze LED stosowane na zewnątrz miały odpowiednią szczelność (IP) wtedy będą nam służyć przez długie lata.

Powódź światła

Niewątpliwą zaletą naświetlaczy LED jest ich funkcjonalność. Warto wiedzieć, że ich angielska nazwa to „floodlight”, gdzie „flood” w wolnym tłumaczeniu znaczy „powódź”. Oznacza to, że oświetlenie tego typu daje naprawdę niesamowity efekt. Jeśli zatem chcesz mieć wgląd na to, co dzieje się na Twoim podwórku po zmroku, koniecznie przemyśl zakup naświetlacza LED. Możesz być pewien, że wtedy nie umknie Ci nawet najmniejsza drobnostka.

Pozostałe zalety produktu

Świetlna powódź to jednak nie jedyna zaleta tego typu oświetlenia.

  • Nowoczesny look – nie ulega wątpliwości, że gustowne naświetlacze LED mogą stworzyć z Twojego ogrodu naprawdę niecodzienne miejsce. Odpowiednie światło może stać się atutem podczas rodzinnej imprezy, grilla z sąsiadami, a także podczas wszelkiego rodzaju prac domowych wykonywanych późnym popołudniem. To nie tylko niezwykle urokliwe, ale również wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie.
  • Oświetlenie pomników – jesteś fanem wszelkiego rodzaju monumentów i posiadasz w swoim ogrodzie nawet niewielkie rzeźby? W takim razie naświetlacze LED będą dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Warto wiedzieć, że tego typu oświetlenie bardzo często wykorzystywane jest w parkach właśnie w celu podkreślenia ich charakteru.
  • Energooszczędność – naświetlacze LED charakteryzują się niewielkim zużyciem energii elektrycznej w porównaniu do klasycznego oświetlenia halogenowego. W czasach życia „eko” to niewątpliwie ogromna zaleta. Dzięki tym lampom jednak zyskuje nie tylko planeta, ale także… Twoja kieszeń! Pamiętaj – żarówki LED to doskonałe rozwiązanie do zoptymalizowania Twojego budżetu.

Inne zastosowanie

Warto dodać, że naświetlacze LED służą nie tylko do użytku domowego. Bardzo często stanowią one niezwykle ważny element przestrzeni miejskiej – rozświetlają strzeżone parkingi, okolice posesji obiektów architektonicznych oraz, oczywiście, przejścia dla pieszych. Nie ulega zatem wątpliwości, że oświetlenie odgrywa gigantyczną rolę w poczuciu naszego bezpieczeństwa. Dzięki naświetlaczom LED nasza widoczność przestaje być ograniczona, a poziom komfortu wzrasta.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.