Idealny odkurzacz w rozsądnej cenie do domku letniskowego

​Domek letniskowy, mimo że zwykle niewielki, potrafi zgromadzić spore ilości kurzu. Jednak czasem zdarza się, że są to tylko sezonowe budynki, w których, niestety, nie zawsze jest stały dostęp do prądu. A jeśli jest, to nie ma w nim wiele miejsca do przechowywania sprzętów, przez co standardowy odkurzacz po prostu jest niewygodny. A po co wozić go ze sobą, jeśli można na stałe zaopatrzyć się w odkurzacz pionowy, który zawsze będzie pod ręką i spełni wszystkie wymagania, a jednocześnie nie zrujnuje budżetu?

Zbierz brud z ciemnych zakamarków

Kiedy mamy domek letniskowy, często wykorzystujemy każdą wolną przestrzeń, aby pomieścić jak najwięcej rzeczy – łóżka, szafy, kuchenka, lodówka. To skutkuje wieloma trudno dostępnymi miejscami, w których zbiera się kurz. Nie zawsze go widać, a przecież chcemy zawsze dokładnie posprzątać.

Pomocny tutaj będzie odkurzacz, który posiada wbudowane diody LED podświetlające przestrzeń, dzięki czemu nie przeoczymy żadnego brudu. W takim wypadku warto zwrócić uwagę na Electrolux EER73IGM. Jednocześnie jest to urządzenie 2w1, dzięki czemu można odłączyć mały odkurzacz ręczny, pomocny przy sprzątaniu mniejszych przestrzeni czy mebli. Jest to uniwersalny odkurzacz pionowy do każdego rodzaju podłóg.

Lekkość i łatwość czyszczenia 

Bosch BBHL21435 z serii Readyy’y to odkurzacz, który świetnie spisze się jako pomocnik przy utrzymaniu czystości w domku za miastem. Nie dość, że jest to urządzenie 2w1, dające wiele możliwości wygodnego sprzątania, to dodatkowo charakteryzuje się bardzo niewielką wagą – zaledwie 3 kg. To sprawia, że manewrowanie nim jest niezwykle łatwe. Ponadto wyposażony w elastyczny przegub szczotki, pozwala na dotarcie w wiele trudno dostępnych miejsc. Kupić go możemy np. tutaj.

Warto także podkreślić prostotę czyszczenia tego urządzenia. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi EasyClean nie trzeba rozkładać odkurzacza na części pierwsze, aby doprowadzić go do czystości. To bardzo ułatwia pracę, ponieważ, kiedy w trakcie odkurzania pojawi się potrzeba usunięcia ze szczotki nagromadzonego brudu, można to zrobić w kilka chwil, oszczędzając sporo czasu w porównaniu do innych modeli.

Cisza i wygoda

Odkurzacz pionowy Tefal Air Force Extreme TY8971 Silence to kolejna propozycja, która świetnie sprawdzi się w domku letniskowym. Jego największą zaletą jest to, że przy pracy z mniejszą siłą może działać aż do 65 minut. To świetne rozwiązanie, kiedy mamy do odkurzenia większą powierzchnię, która nie wymaga niezwykle dokładnego czyszczenia. Osoby, które systematycznie sprzątają, na pewno docenią takie rozwiązanie.

Innym walorem tego urządzenia jest trójkątna elektroszczotka, która pozwala na dotarcie w każdy kąt. Dodatkowo jej koniec posiada wydajne oraz jasne oświetlenie LED, dzięki czemu można zauważyć każdy niechciany paproch. Niestety, nie posiada on modułu ręcznego, przez co nieco maleje jego uniwersalność, ale nadrabia za to poziomem hałasu, który jest nawet o połowę niższy od konkurencji.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.