Wykorzystanie aluminiowo-szklanych elementów w domu

DomZastosowanie szkła w architekturze otwiera przed nami szerokie możliwości w zakresie osiągalnych efektów estetycznych i funkcjonalnych. Dzisiejsze technologie produkcji szkła pozwalają uzyskać materiał mocny i piękny, z którego łatwo stworzyć zachwycające konstrukcje rozmaitych wielkości i w wielu barwach.

Najbardziej znanym sposobem wykorzystania szkła jest wypełnienie okien i nie wydaje się, żeby jakikolwiek materiał miał zastąpić tradycyjne szyby – mówi ekspert z firmy Alumex w Warszawie. Jednak możliwości zastosowania szkła, szczególnie w połączeniu z aluminium, są znacznie większe.

Spełniona wizja szklanych domów

Wizja szklanych domów Żeromskiego obecnie jest już rzeczywistością. Choć pełne elewacje szklane spotykamy najczęściej w nieruchomościach przeznaczonych do użytku publicznego, duże elementy fasad szklanych coraz częściej spotykamy też w budownictwie mieszkalnym.

Popularność takich rozwiązań wynika nie tylko z upodobań estetycznych. Szkło pozwala w łatwy i ekologiczny sposób doświetlić wnętrza, wykorzystując naturalne światło słoneczne, a dodatkowo otwiera przestrzeń, optycznie powiększając pomieszczenia.

Szklane ściany działowe

Budowa ścianek działowych ze szkła mocowanego na profilach aluminiowych to kolejne rozwiązanie, które najpierw rozpowszechniło się w przestrzeniach biurowych, a następnie znalazło drogę do nowoczesnych wnętrz prywatnych.

W porównaniu z tradycyjnymi sposobami dzielenia wnętrz, ścianki ze szkła są lekkie i zajmują niewiele miejsca. Ścianki z nieprzezroczystego, często barwionego szkła świetnie sprawdzają się w łazienkach i kuchniach, gdzie ważne jest nie tylko rozsądne zagospodarowanie każdego cm przestrzeni, ale też łatwość w utrzymaniu higieny.

Okna i drzwi szklane

Jak wspomnieliśmy we wstępie, stolarka okienna i drzwiowa to nieodmienne królestwo szkła. Zmieniają się natomiast trendy w zakresie materiałów wykorzystywanych do budowy profili – zauważa nasz rozmówca z przedsiębiorstwa Alumex. Po erze ram drewnianych, przeżyliśmy czas popularności okien PCV, zaś teraz coraz większym uznaniem cieszą się dyskretne, wytrzymałe i lekkie konstrukcje aluminiowe.

 

Komentarze:

 

Komentarz

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Wsparcie portalu

elektryk

Partner portalu

lampy ogrodowe

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.