Raufaza, czyli kilka słów o tej niezwykłej tapecie

Być może nie każdy słyszał o takiej tapecie jak raufaza. Jeśli i nam marzy się ciekawa stylizacja domowego wnętrza i lubimy tapety to koniecznie powinniśmy bliżej poznać właśnie tę tapetę, bowiem jest ona bardzo efektowna, a efekt końcowy zależy tak naprawdę wyłącznie od nas samych.

Raufaza jest tapetą, którą można malować i co więcej, jeśli za jakiś czas będziemy chcieli zmienić kolor wnętrza nie musimy tapety tej usuwać, ale możemy kolejny raz nałożyć na nią farbę. Raufaza standardowo jest produkowana w kolorze białym. Z racji swojej budowy raufaza jest tapetą, która naprawdę świetnie kryje wszelkie nierówności ściany, zatem nie musimy jakoś specjalnie owych nierówności usuwać przed położeniem raufazy. Na tapetę ową składają się dwie bądź trzy warstwy papieru pomiędzy którymi umieszczone są wiórki drewna. Raufaza występuje w kilku różnych strukturach, co zależne jest oczywiście od tego jakie wiórki znajdują się wewnątrz i jak są rozmieszczone.

Dużą zaletą raufazy jest to, że bardzo dobrze reguluje ona poziom wilgotności oraz potrafi zatrzymywać ciepło, a zatem pełni ona pewnego rodzaju ochronę termoizolacyjną. Jeśli zaś chodzi o kwestię nakładania raufazy na ścianę to wygląda to bardzo podobnie jak w przypadku klejenia tapety papierowej. Klej musimy nałożyć na tapetę, a następnie odczekać kilka minut, by nim nasiąknęła. Oczywiście po przyklejeniu do ściany należy tapetę wygładzić po to, by pomiędzy tapetą a ścianą nie porobiły się pęcherze. Raufazę można pomalować wodoodporną farbą i wobec tego świetnie tapeta ta nada się również do takich pomieszczeń jak kuchnia czy nawet łazienka.

Komentarze:

 

Komentarz

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Wsparcie portalu

elektryk

Partner portalu

lampy ogrodowe

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.