Ekologiczne kotły co z podajnikiem – nowoczesna alternatywa dla „kopciuchów”.

„Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” – znamy to powiedzenie, lecz bardzo rzadko stosujemy je myśląc o ogrzewaniu naszego domu. Narzekamy na duszący nas każdej zimy smog, oczekując na wietrzną aurę, która da kilka dni wytchnienia dla naszych płuc. Ekologia powinna zawsze znaleźć swój początek na naszym własnym podwórku, tylko wtedy ma szansę stać się globalną zmianą na lepsze.

Alternatywą dla „kopciuchów” stają się coraz bardziej popularne ekologiczne kotły c.o. z podajnikiem, których paliwem jest pellet drzewny lub wykonany ze słomy. Ten całkowicie naturalny surowiec w całości ulega recyklingowi, a powstała w wyniku spalania ilość popiołu jest bardzo niewielka. Co istotne, ogrzewanie domu pelletem nie przyczynia się do zwiększenia emisji dwutlenku węgla w powietrzu, którym oddychamy, tak więc możemy powiedzieć, że jest on bezpieczny dla środowiska.

Wiele osób chcąc zaoszczędzić na ogrzewaniu decyduje się na zakup gorszej jakości paliwa, lecz nie bierze pod uwagę stopnia jego spalania oraz tego, ile marnujemy decydując się na tańsze rozwiązania. Nowoczesne kotły, takie jak te zaprojektowane przez firmę Metalteres pozwalają w pełni kontrolować temperaturę w naszym w domu, co przyczynia się do obniżenia kosztów w sezonie grzewczym. Dzięki tym udogodnieniom możemy zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na zakup bezpieczniejszego dla naszego zdrowia i środowiska paliwa.

Często zdarza się, że dobre dla ekologii rozwiązania nie są praktyczne i wygodne dla nas samych. Automatyczne kotły na pellet z podajnikiem są tu swego rodzaju wyjątkiem, gdyż wraz z dobrym wpływem na środowisko podąża prosta obsługa, która odbywa się za pomocą specjalnie ku temu zaprojektowanej aplikacji.Pozwala ona na dostosowanie żądanej temperatury z dowolnego miejsca na ziemi, aż do trzech wybranych pomieszczeń i praktycznie bezobsługowe działanie.  Nowoczesne kotły posiadają zapalarkę, dzięki której same się rozpalają, wygaszają i czyszczą, a odpowiednio zaprojektowane sterowniki dbają o to by kocioł nie zgasł.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.