Warzywa w doniczkach na bakonie - jakie warto sadzić?

W obecnych czasach kupując warzywa w sklepie nigdy nie jesteśmy do końca pewni w jaki sposób były one hodowane oraz czy nie były pryskane jakimiś niezdrowymi, toksycznymi dla naszego organizmu środkami. Dla osób, które dbają o zdrowy styl życia oraz starają się jeść w swoim życiu tylko dobre, sprawdzone i w 100 procentach zdrowe produkty, a przede wszystkim tak ważne dla sprawnego funkcjonowania naszego organizmu warzywa - sprawa tego w jaki sposób są one hodowane jest niesamowicie istotna. Dlatego doskonałym rozwiązaniem oraz ciekawą przygodą dla miłośników zdrowych warzyw, ale i nie tylko będzie na pewno rozpoczęcie sadzenia i pielęgnowania własnych warzyw na swoim balkonie. Czy może być coś lepszego niż obserwacja dojrzewających pomidorów i cebuli, które nie tylko udekorują nasz balkon, ale również i talerz? Jeśli jesteś gotowy do rozpoczęcia swojej przygody z mini ogródkiem w doniczkach na balkonie, ale nie wiesz od czego zacząć to zapraszam Cię do lektury tego poradnika!

Zanim zabierzesz się za sadzenie warzyw – dokładnie to zaplanuj!
Dobrze działający ogródek na balkonie to przede wszystkim przemyślany wcześniej pomysł. Koniecznie musisz się zastanowić nad tym czy chcesz, aby warzywa pełniły bardziej funkcje użytkowe, czy także reprezentacyjne oraz które warzywa planujesz posadzić jako pierwsze. W przypadku, gdy uznasz, że jednak bardzie zależy Ci na dekoracyjnej funkcji warzyw to powinieneś zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju beczki, wiklinowe kosze, dzbany czy też w gliniane doniczki, w których będziesz sadzić swoje warzywa. Natomiast jeśli uznałeś, że przede wszystkim ważne dla Ciebie jest, aby otrzymane warzywa były najlepszej jakości i niekoniecznie pięknie się prezentowały to warto zastanowić się nad kupnem skrzynek balkonowych, pojemników produkcyjnych czy też wielodoniczek. 

Jakie gatunki warzywa powinniśmy zasadzić na naszym balkonie?
Przede wszystkim do uprawy na balkonie niestety ni e nadają się warzywa dyniowate oraz kapustne, więc możemy od razu wykreślić je z listy naszych warzyw do posadzenia. Za to uwagę powinniśmy poświęcić warzywom, które osiągają nieduże rozmiary oraz które potrzebują niedługiego czasu wegetacji. Musimy pamiętać, że niestety ale niektóre warzywa nie urosną w bardzo zacienionym balkonie czy też w małych pojemnikach, jeśli mają ograniczoną powierzchnię. Jadalnymi roślinami, które warto zasadzić sobie na balkonie na pewno będą: cebula, pietruszka, papryka, pomidory koktajlowe, pnąca fasola, szczypiorek oraz sałata. Oczywiście poza tymi warzywami na naszym balkonie możemy posadzić również wszelkiego rodzaju zioła poczynając od mięty kończąc na aromatycznej bazylii.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.