Pomysły na urządzenie balkonu

Balkon to niewątpliwie miejsce, które warto odpowiednio zagospodarować. Może to być nasza strefa relaksu, domowy ogródek, miejsce spotkań, jadalnia bądź dodatkowa przestrzeń do dobrze zorganizowanego przechowywania. Dzięki właściwie dobranym meblom balkonowym oraz odpowiednim akcesoriom i dodatkom możemy łatwo dopasować balkon do własnych potrzeb i stworzyć na nim przytulne oraz funkcjonalne i komfortowe miejsce relaksu. Jeśli szukasz pomysłu na aranżację balkonu to wiedz, że nawet mały balkon można zaaranżować tak, aby spełniał wszystkie nasze potrzeby zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić balkon to wiedz, że możesz wybierać spośród różnych stylów i aranżacji. Każdy z nich ma swoje zastosowanie i sprawia, że przestrzeń balkonowa może stać się wyjątkowo przytulna lub bardziej nowoczesna i praktyczna. Właśnie z tego powodu już na samym początku ustal, jakiego rodzaju balkon Cię interesuje – czy chodzi o przytulną strefę relaksu czy dodatkowe funkcjonalne miejsce. Wówczas znacznie łatwiej wybrać idealnie dopasowane meble, a także pozostałe elementy wyposażenia. 

Wybierz swój styl
Popularnym obecnie stylem, według którego urządza się coraz częściej nasze balkony w bloku, jest styl skandynawski. Charakteryzuje się on obecnością białych mebli, wykorzystaniem drewnianych skrzynek lub palet oraz dekoracji w postaci lampionów. Styl jest świeży, prosty i przyjemny. Jeśli jednak zależy nam na balkonie uroczym i bardziej przytulnym, wtedy możemy zdecydować się na styl rustykalny. W aranżacji tej dominuje naturalne drewno, żeliwne meble oraz dekoracyjne wieńce, bukiety z suszonych kwiatów, vintage’owe elementy a także oświetlenie przypominające stare latarnie.

Ogród na balkonie
Mieszkając w bloku nie posiadamy ogrodu, dlatego warto stworzyć go na swoim balkonie. Dzięki temu aranżacja tarasu nabierze uroku, dzięki różnokolorowym i zielonym roślinom. Warto zdecydować się też na konkretne kwiaty. Jednym z nich jest petunia, która wyjątkowo pachnie wieczorami, jest wytrzymała i długo będzie zdobić nasz balkon. Świetnie sprawdzą się też klasyczne pelargonie i fuksje, dzięki wielokolorowym kwiatom, ubarwią nasz balkon. Planując ogród balkonowy weź pod uwagę jego położenie. Otóż aranżacja tarasów wysuniętych na południe i szybko łapiących promienie słoneczne, będzie wymagać założenia bambusowej maty, którą zakryjemy barierki tak, aby stworzyć naturalny klimat dla roślin. 

Meble balkonowe
Meble balkonowe wybieramy w zależności od tego, jaką mamy przestrzeń. Duże stoły i fotele są dobre na przestronne balkony. Na małym balkonie meble powinny być funkcjonalne. Całkiem praktycznym rozwiązaniem będą składane stoły i krzesła, ponieważ w jednej chwili możemy je sprzątnąć i cieszyć się wolną przestrzenią na naszym balkonie. Pamiętajmy też o dodatkach, nie zajmujących dużo miejsca. Mogą to być wiszące doniczki umieszczone na metalowych prętach, czy zwisające lampy.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.