Balustrady ze stali nierdzewnej – czy warto się na nie decydować?

Wybór balustrady nie jest zadaniem łatwym. O ile zawsze liczyła się ich estetyka, coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość ich wykonania, ale również na ich wytrzymałość. Często popularną opcją okazują się balustrady wykonane ze stali nierdzewnej – czy to dobre rozwiązanie, a jeśli tak, dlaczego tak jest?

Balustrady – wykonanie ze stali nierdzewnej

Największym plusem balustrad wykonanych ze stali nierdzewnej jest ich wytrzymałość. To rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko we wnętrzach, ale również na zewnątrz. Takie czynniki, jak deszcz czy śnieg nie będą miały wpływ na ich wygląd. Jeżeli chcemy zdecydować się na rozwiązanie jeszcze bardziej odporne na działania warunków atmosferycznych, warto rozważyć balustrady wykonane ze stali kwasoodpornej, która będzie odporna również na kwasy, które mogą znajdować się w wodzie opadowej.

Dodatkowo, balustrady ze stali nierdzewnej będą odporne nie tylko na duże obciążenia, ale również na uszkodzenia mechaniczne. Będą więc docelowo rozwiązaniem trwały, które będzie zachowywało swoje estetyczne walory przez naprawdę długie lata.

Czy balustrady ze stali nierdzewnej wymagają dodatkowych zabezpieczeń?

W niektórych przypadkach warto zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenia – aby się upewnić, że mogą być one potrzebne, warto ten temat poruszyć z pracownikami firmy, która będzie dostarczała nam balustradę lub materiały na nią.

Zazwyczaj takie zabezpieczenia nie są konieczne, jednak na stali mogą pojawiać się przebarwienia, które finalnie trudno będzie usunąć. Będzie to miało miejsce głównie w miejscach, gdzie istnieje duże zagęszczenie spalin – jeżeli balustrada ma funkcjonować na zewnątrz w takich warunkach, wtedy warto dopytać o dodatkowe zabezpieczenie.

Uniwersalność estetyczne

Olbrzymią zaletą balustrad wykonanych ze stali nierdzewnej jest nie tylko szeroko rozumiana wytrzymałość, ale również ich wygląd. Są one chętnie wykorzystywane w bardzo różnych wnętrzach, a to ze względu na to, że są to rozwiązania dość uniwersalne. Mogą sprawdzić się znakomicie we wnętrzach nowoczesnych, nawet industrialnych, ale bez problemu będzie można wybrać balustradę ze stali nierdzewnej również do wnętrz bardziej klasycznych.

Podobnie będzie z balustradami zewnętrznymi – dopasowanie do bryły czy elewacji będzie możliwe i w przypadku bardziej modernistycznych i niestandardowych, jak i prostych i klasycznych rozwiązań.

Dom, biuro, urząd – szerokie opcje zastosowania

Balustrady ze stali nierdzewnej będą rozwiązaniem bardzo uniwersalnym również pod kątem umieszczenia ich w budynkach o konkretnym przeznaczeniu. Idealnie sprawdzą się one w domach prywatnych, na ich balkonach czy tarasach. Są one również chętnie wykorzystywane na klatkach schodowych w blokach. Niezbędne okażą się również w urzędach, biurach czy sklepach. I w tym przypadku są to rozwiązania uniwersalne i trwałe, dzięki czemu okażą się doskonałą inwestycją pod kosztem finansowym, ale również odpowiednie wpasowanie ich w daną przestrzeń nie powinno być zadaniem trudnym, a tym bardziej niemożliwym.

Balustrady – zamówienie czy samodzielny montaż?

Oba rozwiązania będą odpowiednie dla innych grup klientów. Jeżeli nie jesteśmy specjalistami, warto wykonanie i montaż balustrady zostawić firmie, która się w tym specjalizuje, jak Inoxtom. Jeżeli jednak jesteśmy sami w stanie zamontować balustradę, warto rozważyć opcję zakupu balustrady do samodzielnego montażu, dzięki czemu będzie to rozwiązanie po prostu tańsze – dodatkowo, taką opcję oferuje również firma Inoxtom.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.