Drewniane zabawki dla dzieci wracają do łask!

Dostępność na rynku plastikowych zabawek dla dzieci na początku napawała społeczeństwo euforią, obecnie jednak zaczynają pojawiać się coraz większe obawy i wątpliwości. Czemu? Im bardziej zaczynamy analizować wpływ plastiku na nasze życie, tym bardziej uświadamiamy sobie, że nie jest on dobry dla dorosłych ludzi, a co dopiero dla dzieci. Nie mówiąc już o ilości plastikowych śmieci, które powstają w momencie, gdy dziecku znudzi się nowa zabawka i ląduje ona w śmietniku – w którym rozkłada się ona przez wiele, wiele lat… Nic więc dziwnego, że coraz więcej rodziców zaczyna kupować drewniane zabawki dla swoich dzieci. Może są one droższe, ale na pewno mają lepszy wpływ na zdrowie, ale i na wyobraźnię naszego malucha. Jeśli należysz do jednych z nich i zastanawiasz się jakie drewniane zabawki warto kupić swojemu dziecko to zapraszam Cię do lektury tego artykułu!

Drewniane klocki – bawią i uczą!
Klocki to jedne z najstarszych zabawek dla dzieci, które nigdy się nie nudzą. Jeśli chodzi o klocki wykonane z drewna to w sklepie możemy dostać różne typy i modele klocków. Zazwyczaj te przeznaczone dla najmłodszych dzieci mają kształt sześcianu. Natomiast dla starszaków produkowane są już bardziej zróżnicowane zestawy, które pozwalają dzieciom na budowanie coraz to bardziej skomplikowanych konstrukcji. W ten sposób maluchy już od małego rozwijają swoje zdolności manualne oraz przestrzenne. Bardzo popularne wśród drewnianych klocków są układanki. Każdy z boków klocka ma namalowany jakiś rysunek, który jest częścią jednego z sześciu obrazków. Następnie trzeba dopasować odpowiednio między sobą klocki ich bokami z rysunkami. 

Gra w domino – logika, sprawność i skupienie
Domino to jedna z bardziej popularnych gier, nie tylko dla dzieci. Jest do nabycia w wersji drewnianej, a to oznacza, że klocki domino są większe niż te standardowe i bardziej poręczne dla dzieci. Grając w domino maluchy mogą układać z prostokątnych sztabek przeróżne wzory. Poziom trudności będzie zależał od zaangażowania oraz umiejętności dziecka. Przede wszystkim jest to gra bardzo prosta, więc maluch szybko pojmie jej zasady. Jest to zabawa także pochłaniająca dużo uwagi dziecka, dlatego będziemy mieli ciszę w pokoju przez dobrą godzinę. Jednak wisienką na torcie jest oczywiście ostatni etap zabawy, który polega na przewracaniu pierwszego elementu i patrzeniu jak kolejne kostki przewracają się popychając kolejne. Ten widok zawsze sprawia mnóstwo radości i uciechy. 

Drewniane domki dla lalek
Dziewczynki także znajdą coś dla siebie wśród drewnianych zabawek. Ręcznie wykonane domki dla lalek (które możemy wykonać nawet sami w domu!) to ogromna radość dla każdej małej panny. Jeszcze jak w wyposażeniu znajdują się drewniane mebelki i łóżko to zabawa lalkami nabiera nowego wymiaru!

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.