Modne kosze na dziecięce zabawki - czy można je wykonać samemu?

Młoda mama to chyba najbardziej zajęta osoba na świecie: to trzeba obiad ugotować, dziecka dopilnować, mieszkanie wysprzątać czy pranie zrobić. Czego jak czego, ale obowiązków to jej na pewno nie brakuje. Jednak poza mnóstwem czasu dziecko to także ogromny wypadek, ponieważ rośnie ono bardzo szybko, a co za tym idzie niemal co kilka miesięcy, a później co roku trzeba kupować dla niego nowe ubrania czy buty. Dlatego jeśli można na czymś w łatwy i szybki sposób oszczędzić to czemu by tego nie zrobić? Wiadomo, że dziecko ma zawsze pełno zabawek, które pałętają się po całym pokoju, więc niezbędnym przedmiotem w każdym dziecięcym pokoju jest kosz na zabawki. Jest to przedmiot, który możemy wykonać całkowicie samodzielnie, wystarczy, że posiadamy najzwyklejszą maszynę do szycia i trochę sztywnego materiału. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak możemy samodzielnie wykonać kosz na dziecięce zabawki. Zapraszam do lektury!

Czego będziemy potrzebować do przygotowania kosza na dziecięce zabawki?
Przede wszystkim będzie potrzebować jakiejś barwnej tkaniny, najlepiej, aby był na niej jakiś wzorek typu miś, kwiatuszki czy serduszka. Tutaj doskonale spiszą się wszelkiego rodzaju stare pościele, poszewki na poduszkę, ręczniki czy choćby stare swetry lub bluzki z nadrukiem. Generalnie możemy użyć wszystkiego, co nam jest już niepotrzebne i odpowiada naszym wymaganiom. Gdy mamy już odpowiednio dużo materiału (powinno go być mniej więcej tyle ile materiału jest w poszewce na dużą poduszkę) to pora na usztywnienie kosza. Możemy tutaj użyć jakiegoś starego, plastikowego wiadra, albo po prostu wziąć jakąś mocną tekturę lub kartonowe pudełko, która usztywni nasz kosz na zabawki dziecięce. W przypadku, gdy zdecydujemy się na opcję z wiadrem to będziemy potrzebować jeszcze jakieś mocnej taśmy klejącej, najlepiej obustronnej, którą możemy pożyczyć z garażu naszego męża czy też partnera.

Przygotowanie kosza na dziecięce zabawki
Jeśli zdecydowaliśmy się na opcję kosza wykonanego z tekturowego pudełka to niezbędna będzie nam tutaj maszyna do szycia. Musimy zadbać oto, aby nasza maszyna była wyposażona w bardzo grubą igłę oraz w mocne, najlepiej grube nici, aby nasz szew się dobrze trzymał. Za pomocą linijka lub metra musimy dokładnie odmierzyć ilość materiału potrzebnego nam do zakrycia naszego pudełka, następnie precyzyjnie zafastrygować materiał (czyli na przykład nasz stary sweter, ręcznik czy też prześcieradło) do tektury za pomocą maszyny do szycia. Tutaj, jeśli nie jesteśmy pewni naszych krawieckich umiejętności dobrym rozwiązaniem będzie użyć nici, która będzie pasować kolorem do naszego materiału, aby nie ewentualnie nierówności nie wyróżniały się na naszym koszu na zabawki dziecięce. Gdy przyszyjemy nasz materiał do tektury następnie musimy uformować z obszytej tektury kształt kosza, który nas interesuje i tutaj może połączyć całość albo za pomocą zszycia albo używając taśmy dwustronnej. Gdy wybraliśmy opcję z plastikowym wiaderkiem to sprawa jest prostsza, ponieważ wystarczy dokładnie odmierzyć ilość materiału potrzebnego nam do obklejenia wiaderka, wyciąć odpowiednie kształty pasujące do wiaderka oraz obkleić wiaderko obustronną taśmą klejącą. Następnie należy bardzo powoli i bardzo starannie przyklejać kawałki materiału w miejsce taśmy klejącej – generalnie musimy obkleić i ozdobić w ten sposób całe nasze wiaderko. I gotowe! Możemy cieszyć się oryginalnym, atrakcyjnym i funkcyjnym koszem na zabawki dziecięce! 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.