Dodatki DIY do pokoju dziecka - ciekawe propozycje

Coraz bardziej modne staje się samodzielne wykonywanie dodatków, a czasami nawet i mebli do swojego mieszkania. Profesjonalnie to zjawisko określane jest skrótem DIY, który oznacza po angielsku „Do it yourself”. Jest to bardzo praktyczny i ciekawy trend, ponieważ polega na przerabianiu różnych starych ubrań i rzeczy w różnego rodzaju dodatki lub dekoracje. Największym atutem dodatków DIY jest ich oryginalny oraz atrakcyjny wygląd, ale nie można zapomnieć o tym, że jest to też ogromna oszczędność. Meble, dodatki i dekoracje w sklepach do najtańszych nie należą, więc dlaczego samemu by czegoś nie skonstruować? Pokój dziecka to miejsce, gdzie przewija się najwięcej kolorów oraz jest to pomieszczenie zwykle najczęściej remontowane i zmieniane, gdy nasze dziecko dorasta. Dlatego też warto spróbować wykonać swoje pierwsze dodatki DIY w pokoju swojej pociechy. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia! Poniżej znajdziesz kilka pomysłów, które możesz wypróbować sam po to, aby wzbogacić i udekorować sypialnię swojego dziecka!

Własnoręcznie zrobione literki z imieniem dziecka
Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze małe to możesz pomyśleć nad przywieszeniem do jego kołyski literek, które będą składać się na jego imię. Oczywiście nie musisz ograniczać się tylko do wieszania ozdób na kołysce – literki możesz powiesić wszędzie: na suficie, na ścianie, na regałach czy na krzesłach. Możesz uformować z nich wszelkiego rodzaju słowa, sentencję lub zdania, które chcesz, aby znalazły się w tym pokoiku. Do wykonania takich literek będziesz potrzebować: około 1 metra materiału (najlepiej bawełnianego, ale niekoniecznie) – możesz wykorzystać do tego starą poszewkę w misie, sukienkę w groszki lub cokolwiek co Ci się tylko spodoba kolorystycznie i uznasz, że nadaje się do uszycia z tego literek. Następnie kup jedno/dwa opakowania waty w aptece lub w drogerii. Kup także igłę i nitkę w wybranym przez Ciebie kolorze, jeśli nie masz ich w swoim mieszkaniu. Z materiału wytnij podwójne formy na interesujące Cię literki, zszyj ich boki wzdłuż, wypełnij środek watą i zaszyj literkę od góry i od dołu. W gotowych literkach wykonaj małe dziurki przez które przewieś wstążkę lub sznureczek – będzie Ci on potrzebny do zawieszenia oraz przymocowania literek np. do łóżeczka dziecka. 

Pojemnik na długopisy i mazaki dla przedszkolaka
Kupne piórniki lub pojemniki na flamastry i długopisy dość szybko nudzą się dzieciom, dlatego często proszą o kupno nowych. Zamiast tego możesz wziąć jakiś duży, pusty, umyty słoik i stworzyć z niego idealny pojemnik na długopisy! Czemu idealny? Koniecznie kup farbki do malowania na szkle i zaproś malucha do przyozdobienia razem z Tobą jego nowego pojemnika na mazaki. Będzie tak szczęśliwy i dumny z efektu swojej pracy, że przez długi czas nie poprosi Cię o kupno nowego, bo przecież ten, który on wykonał samodzielnie jest najlepszy ze wszystkich! To po co mu taki ze sklepu?

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Wsparcie portalu

elektryk

Partner portalu

https://www.lampy-ogrodowe.pl/

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.