Lampa z czujnikiem ruchu – 3 dowody, że sprawdzi się w Twoim domu

Odpowiednie zastosowanie oświetlenia wewnątrz domu oraz na terenie ogrodu stanowi klucz do bezpiecznego i komfortowego korzystania z tych przestrzeni. Szeroki wachlarz dostępnych na rynku lamp stwarza w tym zakresie ogromne możliwości aranżacyjne, niemniej jednak w pewnych sytuacjach warto skorzystać z bardziej funkcjonalnych rozwiązań. Jednym z nich jest lampa z czujnikiem ruchu, która swoje zastosowanie znajdzie także w domu. Dlaczego?

Energooszczędność lamp z czujnikiem ruchu

Lampy z czujnikiem ruchu do niedawna kojarzone były wyłącznie z przestrzeniami użytkowymi lub zakładami pracy. Obecnie coraz częściej wykorzystywane są w pomieszczeniach prywatnych domów i w ogrodach. Lampy, dzięki wbudowanym w instalację czujnikom, włączają się automatycznie, gdy w obszarze ich działania zostanie wykryty jakiś ruch.

Zarówno lampy z czujnikiem ruchu zewnętrzne, jak i wewnętrzne stanowią doskonały sposób na zaoszczędzenie energii elektrycznej, a co za tym idzie: pieniędzy. Włączają się automatycznie tylko w momencie, gdy istnieje tego potrzeba, natomiast wyłączają chwilę po tym, aż obiekt zniknie z ich zasięgu. Jeśli obawiamy się, że zewnętrzna lampa z czujnikiem ruchu będzie reagować na każdy ruch owadów czy małych zwierząt, w związku z czym wcale nie będzie energooszczędna, powinniśmy zapoznać się z produktami LED. 

Technologia LED zrewolucjonizowała branżę oświetleniową, a korzystanie z jej produktów stało się kluczem do energooszczędnego i wydajnego źródła światła – tłumaczy specjalista ze sklepu Lampy.pl. – Ponadto lampy z czujnikiem ruchu LED posiadają obecnie systemy na tak zaawansowanym poziomie, że nie wykrywają ruchu niewielkich, a tym samym nieszkodliwych zwierząt, dzięki czemu nie dochodzi do niepotrzebnych strat energii.

Bezpieczeństwo a lampa z czujnikiem ruchu

Zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu są bardzo często wykorzystywane do oświetlenia ogrodów wokół domu, co jest niezwykle istotne w kwestii zachowania bezpieczeństwa. Instalowane są najczęściej przy głównych wejściach, nad drzwiami garażu lub w ciemnych rogach i zakamarkach domu. W jednej sekundzie potrafią powiadomić o wizycie niespodziewanych i często nieproszonych gości, a także umożliwiają domownikom swobodne poruszanie się po zmroku w ogrodzie.

Do czego jednak potrzebna byłaby wewnętrzna lampa z czujnikiem ruchu w domu? To niezwykle praktyczne rozwiązanie w przypadku rodzin z małymi dziećmi, które często w nocy wędrują do łóżek rodziców. Dzięki zamontowanej na korytarzu lampie z czujnikiem ruchu, bez strachu i bolesnego upadku dotrą do sypialni swoich opiekunów. Zaspani dorośli również będą mogli bezpiecznie udać się do łazienki w nocy.

Lampy nie tylko wskażą drogę, ale dzięki niskiemu natężeniu nie rozbudzą na wpół śpiących domowników. Ponadto dostępne na rynku modele zaprojektowane są z myślą łączenia funkcjonalności z designem, dlatego wewnętrzna lampa z czujnikiem ruchu może stanowić stylowy element aranżacyjny każdego wnętrza.

Lampa z czujnikiem ruchu a komfort i wygoda 

Fakt, iż lampy z czujnikiem ruchu włączają i wyłączają się automatycznie, sprawia, że ich użytkowanie jest bezproblemowe i niezwykle wygodne dla domowników. Umieszczone w ciasnych piwnicach czy w pobliżu stromych schodów nie tylko zapobiegają upadkom, ale zwiększają komfort korzystania z tego typu pomieszczeń. Ich obecność może okazać się wygodna w rzadko uczęszczanych miejscach np. spiżarniach, gdzie zapomnienie o wyłączeniu światła skutkuje większym rachunkiem za prąd.

Ponadto bardziej zaawansowane systemy oświetleniowe, takie jak lampy z czujnikiem ruchu i zmierzchu okażą się niezwykle komfortowym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia domu.

Do ogrodu zaleca się zamontowanie lampy z czujnikiem ruchu i zmierzchu, co zapobiega niepotrzebnemu włączaniu i wyłączaniu się urządzenia w trakcie dnia. Modele te, dzięki odpowiedniemu zintegrowaniu z zegarem, działają przy uwzględnieniu dwóch czynników: godziny i natężenia światła – tłumaczy specjalista ze sklepu Lampy.pl.

Lampy z czujnikiem ruchu mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno do oświetlenia przydomowych ogrodów, jak i pomieszczeń mieszkalnych. Ich wykorzystanie prowadzi nie tylko do zużycia mniejszej ilości energii, ale wiąże się także z większym bezpieczeństwem i dużą wygodą korzystania.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.