Czy warto decydować się na ogrodowe lampy solarne?

Każdy wielbiciel ogrodów pragnie, by właśnie jego ogród był tym najpiękniejszym. Sadzimy więc w nim różnego rodzaju kwiaty, piękne ozdobne krzewy i drzewa. Dbamy o to, żeby ogród był zawsze piękny i zadbany. Tworzymy w nim różne dodatkowe atrakcje takie jak: oczka wodne, wodospady, mostki i altanki. Jednak wszystkie te elementy zyskają na swojej urodzie, gdy wieczorem zostaną oświetlone, a klimat w ogrodzie stanie się wręcz magiczny. Taki ogród to miejsce cudowne aby zaprosić przyjaciół, pójść na romantyczny spacer, czy też podziwiać gwiazdy późną nocą. Do stworzenia zachwycającego oświetlenia nie trzeba wiele, nawet nie potrzeba przy tym doprowadzać do ogrodu prądu i obawiać się jak zrobić to najefektywniej ani też wysokich opłat za rachunki. Ogrodowe lampy solarne to praktyczne, bardzo dekoracyjne i ekologiczne rozwiązanie kwestii oświetlenia, na które każdy budżet może sobie pozwolić. 

Jak w ogóle działają lampy solarne?
Lampy solarne działają na bardzo prostej zasadzie jednocześnie będąc rozwiązaniem niezwykle proekologicznym, ponieważ aby działać wykorzystują energię słoneczną i dzięki temu nie potrzebują korzystać z energii elektrycznej. Tak więc lampy solarne ładują się podczas dnia w ogrodzie (magazynując energię słoneczną) a następnie po zapadnięciu zmroku świecą wykorzystując właśnie tą zgromadzoną wcześniej energię. Nie trzeba się też martwić, że w szare i pochmurne dni lampki solarne nie będą dobrze działać, ponieważ już naprawdę niewielka ilość promieni słonecznych wystarczy, aby umieszczona w lampach bateria zaczęła się ładować. Jeżeli jednak dzień jest naprawdę paskudny, a my potrzebujemy oświetlić nasz ogród to bez obaw zawsze możemy naładować lampki w tradycyjny sposób, a więc podpinając do zwykłych ładowarek (wiele modeli lamp solarnych ma taką możliwość).

Jakie są zalety lamp solarnych?
Lampy solarne mają wiele zalet, jedna z najważniejszych i najbardziej praktycznych jest taka, że lampy te nie wymagają przekopywania ogródka, aby doprowadzić kable z prądem w odpowiednie miejsca ( najczęściej przez całą długość ogrodu). A za tym idzie następna zaleta czyli to, że montując i używając te właśnie lampy nie trzeba prosić o pomoc żadnych specjalistów i nie trzeba płacić im za wykonanie przyłącza (czyli tym samym oszczędzamy).Co więcej my sami, nie mając praktycznie żadnej specjalistycznej wiedzy, umiejętności i doświadczenia w tym temacie możemy wybrać właściwe lampy solarne do naszego ogrodu i w łatwy sposób zamontować je w odpowiednich miejscach. Kolejną zaletą, która jednak była już tu wymieniana jest niewątpliwie ochrona środowiska poprzez korzystanie z naturalnych źródeł energii. 

Jak zamontować w ogrodzie lampy solarne?
Montaż lamp solarnych w ogrodzie zależy przede wszystkim od ich kształtu i oczywiście od efektu, jaki chcemy z ich udziałem osiągnąć. Standardowe i najpopularniejsze lampy solarne można po prostu wbić w ziemię w ogrodzie lub ustawić w wybranych miejscach przy domu. Wtedy należy jedynie pamiętać o tym, żeby umieszczać je w miejscach nasłonecznionych tak aby mogły się bez problemu ładować podczas dnia. Natomiast skupiając się nieco bardziej na ustawieniu lamp można w bardzo ładny sposób wyeksponować te elementy ogrodu, które chcemy – krzewy, kwiaty czy też fontanny i inne. Dla przykładu, jeśli na przykład chcemy zwrócić uwagę obserwujących na kwiaty, lampy solarne można umieścić tuż przy kwiatach. Jeżeli chcemy podkreślić piękno jakiegoś drzewa to możemy wykorzystać na przykład istniejące na rynku małe, ozdobne wersje lampek, które możemy przypiąć do gałęzi drzewa. Dalsza aranżacja to już kwestia naszej wyobraźni.

Komentarze:

 

Mam takie lampy i polecam w 100%! Nie są drogie, wyglądają pięknie, wygodna opcja. Jeżeli ktoś chce mieć klimatyczny ogród, to naprawdę warto!

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.