Armatura łazienkowa – co jeszcze się liczy oprócz designu?

​O tym, że armatura łazienkowa może być wspaniałym elementem dekoracyjnym łazienki, doskonale wiemy. Jej producenci bardzo się starają i oferują niezwykle szeroki wachlarz wzornictwa – począwszy od stylu nowoczesnego, poprzez klasyczne rozwiązania, na oryginalnych bateriach vintage skończywszy. Sam wygląd armatury to jednak nie wszystko. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Funkcjonalność armatury łazienkowej

Baterie umywalkowe i zestawy prysznicowe to elementy wyposażenia, które powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Oczywiście w żadnym wypadku nie wyklucza to ciekawego i oryginalnego designu, czego doskonałym przykładem jest System Prysznicowy Euphoria Smartcontrol 310 Duo Grohe.

Jest to nie tylko nowoczesna armatura łazienkowa, która odznacza się pakietem świetnych rozwiązań, w postaci przydatnych funkcji takich jak: termostatyczna głowica i regulacja przepływu wody oraz innowacyjne systemy jej optymalnego rozprowadzenia czy błyskawicznego dostosowania jej temperatury i utrzymania na tym samym poziomie przez cały czas trwania kąpieli.

Na funkcjonalność armatury łazienkowej wpływa również łatwość jej czyszczenia i jakość wykonania. W tym przypadku marka Grohe także oferuje świetne rozwiązania, do których należy specjalna niebrudząca się powłoka Grohe Dream StarLight. Sprawia ona, że armatura zachowuje swój piękny wygląd przez wiele lat. Bardzo funkcjonalna jest również technologia Grohe SpeedClean, umożliwiająca błyskawiczne i proste czyszczenie dysz prysznica z osadów i kamienia.

Sposób montażu armatury

Kolejną ważną kwestią jest montaż armatury łazienkowej. Do wyboru mamy armaturę podtynkową, natynkową oraz montowaną bezpośrednio do wanny, umywalki czy blatu. W sprzedaży dostępne są również baterie stojące. To, na jaki rodzaj armatury się zdecydujemy, będzie wpływać w znacznej mierze na wygląd całej łazienki i komfort jej użytkowania. W przypadku baterii, z powodu prostego montażu, często decydujemy się na baterie umywalkowe czy nawannaowe. Ich instalacja jest szybka i prosta.

Jednak to baterie montowane na ścianie – natynkowe lub podtynkowe (np. Bateria Umywalkowa Podtynkowa 2-otw. Chrom Grohe) są prostsze w utrzymaniu czystości. Montaż na wannie, umywalce czy blacie ułatwia brudzenie się baterii przez osady z mydła, czy kamienia. Trzeba jednak zaznaczyć, że instalacja podtynkowa wymaga ingerencji w ścianie.

Armatura łazienkowa – ekologia i ekonomia

Zbyt duże zużycie wody jest jednym z większych problemów, z jakimi obecnie borykamy się w skali globalnej. Dlatego przy wyborze armatury łazienkowej dobrze jest wziąć pod uwagę i ten czynnik. Decydując się na produkty, które uwzględniają zmniejszenie zużycia wody, takie jak np. Bateria Umywalkowa Logis 100 Hansgrohe, nie tylko wspieramy ekologię, ale także dbamy o swoją kieszeń. Hansgrohe wyposaża swoją armaturę w technologię AirPower, która zmniejsza przepływ wody do 5 l/min, zachowując jej mocny strumień. Wszystko za sprawą perlatora, który miesza wodę z powietrzem w proporcjach 1:3 litrów. Dzięki temu zużycie wody może się zmniejszyć nawet o 60 procent!

Przy zakupie armatury łazienkowej warto zatem patrzeć, także na jej funkcjonalność, sposób montażu oraz rozwiązania, które pozwolą ograniczyć zużycie wody, a tym samym obniżyć za nią rachunki i wesprzeć równowagę środowiska naturalnego.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.