Umywalki wpuszczane w blat. Klasyka i funkcjonalność.

Aranżacja łazienki to dosyć trudne zadanie wymagające sporej ilości przemyśleń i różnych decyzji. Zaplanować trzeba wiele aspektów. Ważne jest oświetlenie, wybór płytek czy farby, rozmieszczenie luster. Jednak o funkcjonalności łazienki w największym stopniu decyduje zakup odpowiednich sprzętów. Ogromne dylematy wiążą się z reguły z wyborem konkretnego modelu umywalki. Możliwości jest obecnie bardzo dużo, od umywalek wiszących, przez nablatowe, po wpuszczane w blat. Umywalki zintegrowane z blatem są coraz częściej wybierane przez klientów. Komfort użytkowania i funkcjonalność - tym zazwyczaj kierują się osoby kupujące umywalki wpuszczane w blat. Przyjrzyjmy się bliżej temu rozwiązaniu.

Przede wszystkim funkcjonalność
Ogromną zaletą tego rodzaju umywalek jest niewielka przestrzeń, której potrzebujemy, aby zamontować umywalkę. Nie da się ukryć, że łazienki Polaków nie należą do największych. Zatem umywalki zintegrowane z blatem to bardzo dobry pomysł. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się one doskonale i nie będą niepotrzebnie zajmowały miejsca.

To także dobry wybór dla zapracowanych i niemających czasu ani ochoty na nieustanne czyszczenie umywalki. Przy modelach wpuszczanych w blat, do mycia pozostaje jedynie wnętrze umywalki. Oznacza to po prostu mniejszą powierzchnię do czyszczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy osadów z mydła czy plam po paście do zębów, które siłą rzeczy pojawiają się na zewnętrznej stronie umywalki i nie wyglądają zbyt estetycznie. Łazienka zintegrowana z blatem jest chroniona nie tylko przed zabrudzeniami, ale i obiciami czy zarysowaniami.

Klasyczny styl i prostota
Wpuszczenie umywalki w blat rozwiązuje nam sporo problemów natury estetycznej. Nieodłącznym elementem każdej umywalki są rozmaite elementy, które umieszczane są zazwyczaj pod umywalkami np. rury odpływowe. Nie wyglądają one zbyt ciekawie i mogą szpecić całe pomieszczenie. W przypadku umywalek wpuszczanych w blat zostają one ukryte.

Umywalka zintegrowana z blatem tworzy z pewnością bardziej lekką i delikatną oraz jednolitą konstrukcję. Otrzymujemy dzięki niej spójną bryłę, którą łatwiej jest wkomponować w przestrzeń. To idealna opcja dla miłośników prostoty. Rozwiązanie to sprawdzi się na pewno w przypadku łazienki urządzonej w stylu skandynawskim czy industrialnym. Okaże się również ogromnym atutem niewielkiej łazienki.

Oczywiście, bez względu na typ umywalki, zawsze warto brać pod uwagę jej wielkość, kształt oraz rodzaj materiału. Dopiero po przeanalizowaniu tych kwestii, zastanówmy się nad stylem i wyglądem poszczególnych modeli.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.