Zakup nowej wanny. Od czego zacząć?

Wanna jest centralnym elementem każdej łazienki. Nawet, jeśli naszym zamiarem nie jest stworzenie designerskiego wnętrza, wybór wanny to jedna z ważniejszych kwestii w trakcie urządzania łazienki. Wanny nie wymieniamy często, dlatego ważne jest znalezienie takiej, która będzie odpowiadała naszym potrzebom i idealnie wkomponuje się w przestrzeń łazienki. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zakup nowej wanny to spora inwestycja, a wybór jest bardzo szeroki. Oto przewodnik dla tych, którzy nie mają pojęcia, od czego zacząć kupując wannę.

Kształt, rozmiar i budżet
Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, zanim zaczniemy przeglądanie ofert jest określenie rozmiaru i kształtu naszej łazienki. Dokładana znajomość przestrzeni, jaką dysponujemy jest kluczem do sukcesu. Możemy wtedy zacząć przyglądać się poszczególnym modelom, wybierając jedynie te, które zmieszczą się w naszej łazience.

Po drugie, musimy zastanowić się, ile pieniędzy chcemy zainwestować w swoją nową wannę. Rozpiętość cenowa jest ogromna, a ceny będą zależeć od wzoru, rozmiaru i materiału użytego do wykonania wanny. Mając to na uwadze, warto dokładnie zastanowić się, czego oczekujemy od swojej nowej wanny i ile jesteśmy w stanie na nią wydać.

W dzisiejszych czasach kąpiele są czymś więcej, niż tylko myciem się! Kąpiel to odprężenie, relaks i odpoczynek po trudach dnia. Wanny mogą stanowić stylowy element centralny każdej nowoczesnej łazienki, która sama w sobie jest miejscem domowego Spa.

Sposób kąpieli
Każdy z nas ma swoje własne przyzwyczajenia i nawyki związane z kąpielą. Te również należy wziąć pod uwagę kupując wannę. Jeśli bierzemy regularne kąpiele i lubimy cieszyć się długą kąpielą po ciężkim dniu, to bardziej stylowa, luksusowa wanna na pewno jest warta inwestycji. Ci, którym zależy na masażu przy okazji kąpieli, mogą wybrać nowoczesny model z hydromasażem. Rodzice, którzy w wannie kąpią swoje dzieci powinni zdecydować się na jak najbardziej funkcjonalną i praktyczną wannę. 

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze nowej wanny?
Poza przestrzenią i użytkowaniem, inne aspekty, o których warto pamiętać, to przede wszystkim system wodny i kanalizacyjny zainstalowany w domu. Warto sprawdzić, czy położenie bieżącego odpływu lub rury odpływowej jest zgodne z projektem nowej wanny. 
Waga to kolejny czynnik, który musimy wziąć pod uwagę. Jeśli kupujemy wannę wyprodukowaną z cięższego materiału, musimy mieć pewność, że nasze podłogi wytrzymają ciężar - nie tylko samej wanny, ale również niepełnionej wodą. W niektórych przypadkach konieczne może być wzmocnienie podłogi, aby mogła wytrzymać dodatkową masę.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.