Nowoczesne baterie prysznicowe – jakie kupić?

To jak nasza łazienka będzie się prezentować w dużej mierze zależy od tego jak ją wyposażymy. Jeśli chcemy aby była estetyczna i nowoczesna to musimy zadbać oto, aby wszystkie jej elementy również takie były. Bateria prysznicowa to element prysznica, który jest przez nas niemal codziennie eksploatowany, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby był on wykonany z dobrej jakości tworzywa, aby mógł nam służyć przez długi czas. Obecnie na rynku jest dostępny coraz większy wybór wszelkiego rodzaju modelu baterii prysznicowych, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup tego przedmiotu dobrze jest przemyśleć na czym najbardziej zależy i na co powinniśmy zwrócić uwagę. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego czym się kierować przy wyborze nowoczesnej baterii prysznicowej. Zapraszam do lektury!

Czy warto kupić baterię prysznicową z termostatem?
Bateria prysznicowa z termostatem to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że nie posiadamy w domu pieca dwufunkcyjnego z piecem gazowym i z przepływowymi ogrzewaczami wody – tymi elektrycznymi oraz tymi gazowymi. Dlatego jeżeli takowego pieca w domu nie posiadamy to spokojnie możemy rozważyć opcję kupienia i zainstalowania baterii prysznicowej z termostatem, ponieważ na pewno przyczyni się dla naszego bezpieczeństwa oraz wygody. 

Lepsza będzie bateria z tradycyjnymi kurkami czy jednouchwytowa?
Przede wszystkim wybór danego modelu baterii prysznicowej zależy od naszych preferencji oraz stylu, w jakim jest urządzona nasza łazienka. Większość osób zwykle wybiera baterie prysznicowe jednouchwytowe, ponieważ są one zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu. Wszystko zależy jednak głównie od naszej otwartości na zmiany, przyzwyczajenia oraz osobistych preferencji. Oba rozwiązania są dobre.

Czy zdecydować się na baterie prysznicową z kranem?
Jeżeli chodzi o baterie prysznicową z kranem to jest to dobra oraz użyteczna funkcja w sytuacji, gdy jesteśmy posiadaczami bardzo głębokiego brodzika i planujemy nalać do niego więcej wody raz na jakiś czas. Tego rodzaju kranik przy baterii prysznicowej sprawdza się także doskonale w sytuacji, gdy na przykład chcemy sobie nalać wodę z kranika do miski lub wiadra, gdy nasza umywalka jest po prostu za ciasna lub za mała, aby włożyć do niej duże naczynie czy też pojemnik. Woda z takiego kraniku szybko będzie spływać i na pewno będzie to dla nas wygodna i praktyczna funkcja, chociażby w sytuacji, gdy będziemy chcieli umyć podłogę i będziemy musieli napełnić wodą wiadro od mopa. 

Bateria prysznicowa, a styl naszej łazienki
Ostatnim, jednak bardzo ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest styl, w którym urządzona jest nasza łazienka. W sytuacji, gdy nasza łazienka jest w stylu nowoczesnym to zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z baterii z pokrętłami retro, ponieważ niestety, ale pod żadnym względem nie będę one pasować do naszej łazienki. 

Prawdziwą skarbnicą wiedzy w temacie nowoczesnych rozwiązań dla domu jest blog MateoMarket.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.