Dodaj luksusu do swojej łazienki. O wannach z hydromasażem

Każda łazienka jest inna. Dla niektórych z nas, funkcjonalna i praktyczna łazienka, z której może korzystać cała rodzina, jest świetnym rozwiązaniem. Jednak nie brakuje również osób, które chcą stworzyć w tym pomieszczeniu prawdziwe centrum relaksu i odpoczynku. Urządzenie łazienki w stylu spa nie stanowi obecnie najmniejszego problemu. Oczywiście, aranżowanie sanktuarium przypominającego spa we własnym domu wymaga starannego planowania układu pomieszczenia, kolorystyki i wzornictwa. Wanna z hydromasażem to doskonały wybór do łazienki spa, ponieważ zapewnia prawdziwie luksusowe warunki kąpieli. Jeśli zastanawiamy się nad stworzeniem własnej przestrzeni spa z wanną z hydromasażem, powinniśmy wiedzieć kilka rzeczy.

Przyjemność, relaks, i komfort
Przestronna konstrukcja wanny z hydromasażem pozwala na wyjątkowo komfortową kąpiel. Wanna taka jest wyposażona w wiele dysz, które wpompowują powietrze do wanny, aby zapewnić nam odprężający masaż. Kąpiel w zwykłej wannie pozwala zanurzyć się w wodzie i złagodzić stresy dnia, jednak kąpiel z hydromasażem jest jeszcze bardziej relaksująca i dobroczynnie wpływa na naszą skórę oraz stan umysłu. Efekt masażu za pomocą dysz jest bardzo terapeutyczny i powoduje rozluźnienie mięśni. Możemy cieszyć się kojącym masażem w zaciszu własnego domu bez konieczności chodzenia do spa lub na siłownię.

Kwestie praktyczne
Tworzenie własnej przestrzeni spa w domu jest naprawdę ciekawą opcją. Istnieje jednak kilka praktycznych punktów, które należy wziąć pod uwagę, aby zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia z kąpieli w nowej wannie.

Po pierwsze, być może trzeba poważnie zastanowić się nad układem, aby wanna z hydromasażem idealnie pasowała do posiadanej przestrzeni. Podobnie jak w przypadku każdego projektu łazienki, nowa wanna będzie miała wpływ na pozostałe elementy w tej przestrzeni. Nie da się tego uniknąć.

Dobrym pomysłem może okazać się skonsultowanie z hydraulikiem jeszcze przed zainwestowaniem w wannę. W przeciwieństwie do większości innych wanien, wanna z dyszami masującymi ma dodatkowe wymagania. Aby działała, niezbędny jest silnik i pompa, do których trzeba będzie uzyskać dostęp w celu konserwacji. Profesjonalista oceni przestrzeń i doradzi, gdzie będzie najlepsze miejsce do kąpieli w stylu spa. W ten sposób unikniemy wszelkich ewentualnych problemów z instalacją hydrauliczną. Wanna z hydromasażem ma także wymagania elektryczne, które należy wziąć pod uwagę. Musimy upewnić się, że w pobliżu znajduje się odpowiednie źródło energii elektrycznej, które będzie zasilać dysze. Dodatkowo warto przemyśleć kwestię transportu, na przykład Transport w Łodzi to opcja, dzięki której będziemy pewni, że towar zostanie odpowiednio zabezpieczony i dotrze do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.