Jak wybrać idealną umywalkę do łazienki?

Wybór właściwej umywalki do łazienki to wbrew pozorom nie takie łatwe zadanie. Dobrze dobrana, zdecydowanie ułatwi codzienne czynności, pozwalając szybko i rześko rozpocząć dzień oraz komfortowo go zakończyć. Wszystko zależy od potrzeb domowników, do których to powinna być dostosowana umywalka łazienkowa. Oto kilka porad, pozwalających dokonać udanego zakupu, który na długo przysłuży się całej rodzinie.

Zanim udasz się na zakup umywalki do łazienki odpowiedz sobie na kilka zasadniczych pytań, które ograniczą twoje pole poszukiwań. Przede wszystkim zastanów się do jakiego typu łazienki będzie przeznaczona umywalka – czy chodzi o małą, gościnną toaletę w domu czy łazienkę rodzinną w mieszkaniu? Ile osób będzie z niej korzystać jednocześnie? Jak wielką przestrzenią dysponujesz? W ten sposób dowiesz się czy szukasz umywalki podwójnej czy pojedynczej; małej i płytkiej czy raczej głębokiej i dużej. Wystarczy wizyta na stronie naszego sklepu internetowego pekado.pl, gdzie porównasz różne typy umywalek pod względem cenowym oraz jakościowym. W ten sposób szybko zorientujesz się w tym, co aktualnie oferuje rynek.

Podwójna czy pojedyncza?
Jeśli szukasz umywalki do łazienki rodzinnej, która sąsiaduje z sypialnią bądź sypialniami najlepiej zdecydować się na wersję podwójną, która pozwala na użytkowanie przez dwie osoby jednocześnie, co z kolei usprawnia codzienne czynności i oszczędza wiele czasu. W tej roli świetnie sprawdzi się umywalka posiadająca dwa otwory na armaturę sztorcową z serii Pinto marki Cerastyle. Jej biały kolor, klasyczny design i prostokątny kształt sprawiają, że jest wyjątkowo funkcjonalna. W sytuacji gdy liczba użytkowników jest ograniczona a łazienka mała, lepiej wybrać umywalkę pojedynczą. Ponownie godnym polecenia jest marka Cerastyle z modelem Anova. Prostokątny kształt wykorzystano tak, aby stworzyć płaskie boki, które świetnie sprawdzają się w roli praktycznych półek.

Nad blatem czy pod?
Tutaj wiele zależy od tego ile mamy miejsca i czego wymagamy. Umywalki podblatowe to takie, które jak wskazuje nazwa prawie w całości lub zupełnie wpuszczane są w blat. Ich plusem jest to, że łatwo usunąć wszelkie zabrudzenia, jednak jednocześnie bardzo często powodują nadmierne rozchlapywanie się wody. Wadą tego rozwiązania jest to, że zajmuje ono wiele miejsca pod szafką, dlatego zalecane jest do większych przestrzeni. Najczęściej występuję w postaci prostokątnej lub owalnej misy. Umywalki nadblatowe to z kolei rozwiązanie, które montowane jest na blacie tak, że syfon jest w całości chowany w szafce. Ich krawędzie wystają sporo ponad blat, co pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w szafce, a woda nie rozbryzguje się. Można znaleźć je w najróżniejszych kształtach i rozmiarach.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.