Wszystko, co warto wiedzieć o szafkach łazienkowych?

Szafki łazienkowe to idealny sposób na stworzenie dodatkowego miejsca do przechowywania w łazience. Występują w wersji z lustrem lub bez lustra. Mają wbudowane półki, na których można przechowywać wszystkie niezbędne przybory łazienkowe. Znajdziemy je w rozmaitych kształtach i rozmiarach, więc możesz być pewni, że idealnie dopasujemy szafki do naszej łazienki.

Krótka charakterystyka szafek łazienkowych
Lustrzane szafki łazienkowe to jedne z najpopularniejszych mebli łazienkowych. Są niezwykle praktyczne, ponieważ łączą w sobie dwie podstawowe funkcje w jednym meblu. Lustrzane szafki mogą być małe i wiszące lub większe, wolnostojące z pełnowymiarowymi lustrami umieszczonymi z przodu. Te mniejsze są idealne do montażu nad umywalką, a większe pomogą sprawdzić, przed wyjściem, jak wyglądamy. Pamiętajmy o tym, że lustro zamontowane nad umywalką łatwo ulega zachlapaniu. Jednak bez obaw! Takie lustra są bardzo łatwe do czyszczenia!

Kształty i rozmiary
Szafki łazienkowe są dostępne w szerokim zakresie rozmiarów, dzięki czemu można je umieścić dowolnym miejscu. Niektóre szafki łazienkowe są znacznie większe od innych, ponieważ są przeznaczone do większych pomieszczeń, podczas gdy inne są projektowane z myślą o mniejszej łazience. Mogą być wysokie lub niskie, wąskie lub szerokie. Najwyższe osiągają nawet 2 metry wysokości, a niektóre z szerszych szaf mogą mierzyć nawet do 1, 5 metra, szczególnie, jeśli posiadają wpuszczaną lub częściowo wpuszczoną umywalkę.

Niektóre szafki to prosta bryła z drzwiami z przodu, podczas gdy inne mają określony kształt, z półkami, lusterkami, a także kombinacją szuflad. Ciekawą opcją są szafki narożne, które są zbudowane tak, aby pasowały do rogu pomieszczenia i realizowały dokładnie to samo zadanie, co większe szafki, ale na bardziej ograniczonej przestrzeni. Szafki narożne mogą bardziej pasować do małej łazienki.

Szeroka gama stylów
Ze względu na różnorodność dostępnych szaf, mogą one pasować do tradycyjnych lub nowoczesnych wnętrz. Eleganckie, minimalistyczne szafki o bardzo prostych krawędziach będą wyglądać najlepiej w nowoczesnej łazience. Bardziej tradycyjne szafki łazienkowe - zazwyczaj wykonane w kremowym lub białym kolorze - mają bardziej miękkie krawędzie i posiadają zazwyczaj stylizowane uchwyty. Jeżeli chodzi o kolorystykę, istnieje wiele różnych opcji, z których można wybrać. Najbardziej popularnym kolorem zestawów mebli łazienkowych jest biel w różnych odcieniach. Nie brakuje także szafek drewnianych, najczęściej w odcieniu dębu lub mahoniu. Szafki są również dostępne w bardziej wyrazistych, ciemniejszych odcieniach, takich jak szary i czarny, które będą wyglądały bardzo efektownie na tle pastelowej ściany i jasnych płytek.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.