Na co zwracać uwagę przy wyborze umywalki do łazienki?

Funkcjonalna i komfortowa umywalka łazienkowa powinna być dobrze dobrana do wielkości pomieszczenia i potrzeb użytkowników. Poza tym powinniśmy brać pod uwagę wiele innych czynników determinujących jakość wykonania i wygodę użytkowania. W ten sposób zaoszczędzimy sobie wielu potencjalnych kłopotów, wynikających ze źle dobranego materiału czy kształtu. Z naszym poradnikiem znajdziesz idealne rozwiązanie dla Twojej łazienki.

Umywalka należy do absolutnie niezbędnego wyposażania każdej łazienki, dlatego przy zakupie warto poświęcić jej dużo uwagi i skupienia. W końcu to dzięki niej możemy odbyć codzienne czynności związane z higieną osobistą. Właściwy wybór sprawi, że czynności te wykonamy nie tylko szybciej i sprawniej, ale i wygodniej. Dodatkowo, dobrze dobrana umywalka może być zasadniczym elementem wpływającym na wystrój naszej łazienki.

Kształt i rozmiar
Obecnie projektanci akcesoriów łazienkowych pozwalają sobie na coraz oryginalniejsze rozwiązania, zaskakując nas niejednokrotnie przyjętą formą umywalki. Obok standardowych kształtów opierających się na bryłach geometrycznych możemy znaleźć fantazyjne formy, dostosowane pod indywidualne wymagania klienta. Tak naprawdę chodzi jednak o funkcjonalność, dlatego najlepiej sprawdzają się tradycyjne kształty, to jest prostokątne, kwadratowe, półokrągłe, owalne czy okrągłe. Co do rozmiaru to powinien być on determinowany wielkością samej łazienki.

Materiał
Ten czynnik wpływa na estetykę naszej łazienki, jednak niejednokrotnie wiąże się z podwyższoną ceną. Do najtańszych materiałów wykorzystywanych do produkcji umywalek należy akryl, który pod naciskiem może się lekko wyginać jest jednak tani, odporny i łatwy do mycia. Dość tanie są również umywalki ceramiczne, które są łatwe w czyszczeniu i odporne na zarysowania jednak podatne na stłuczenia. Do wysoko odpornych na stłuczenia i zarysowania należą umywalki kamienne są one jednak drogie, ciężkie i wymagają częstego mycia. Do bardziej nowoczesnych realizacji używa się szkła i metalu, co pozwala nadać umywalce ciekawą formę. Bardziej eleganckim materiałem jest drewno, które sprawia, że umywalka wygląda wyjątkowo i niepowtarzalnie.

Cena i dostępność
Tak naprawdę to jednak kategoria cenowa jest dla nas zwykle najważniejszym czynnikiem przy wyborze umywalki. Udając się do sklepów stacjonarnych często mamy ograniczony wybór oraz czas, dlatego często decydujemy się na rozwiązania mało funkcjonalne i estetyczne, ale tanie. Chcąc znaleźć idealną umywalkę do naszej łazienki najlepiej przejrzeć ofertę w Internecie, co pozwoli na przemyślany i rozważny zakup. Witryny takie, jak pekado.pl posiadają szeroki wybór i atrakcyjną ofertę cenową, którą można przejrzeć spokojnie w domu.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.