Czy warto montować pisuar w domowej łazience?

Coraz więcej osób montuje w swoich domowych łazienkach pisuary. Właściwie i przemyślanie dobrany pisuar będzie prezentował się dobrze zarówno w minimalistycznych pomieszczeniach, jak i w tych o większej powierzchni. Dowiedz się, dlaczego warto zamontować pisuar we własnej łazience?

Korzystanie z jednej deski klozetowej przez mężczyzn i kobiety często prowadzi do niepotrzebnych nieporozumień. Początkiem kłótni czy nieporozumień w domu zwykle bywa podniesiona bądź ubrudzona deska klozetowa. Większość z nas dobrze zna ten problem i wie, jak bardzo jest uciążliwy. Doskonałym rozwiązaniem tego dylematu jest jednak posiadanie pisuaru w domowej łazience.

Funkcjonalność
Podstawową zaletą pisuaru jest to, że zajmuje on bardzo mało miejsca w domowej łazience. Z reguły ma on około 40 centymetrów szerokości i 30 centymetrów głębokości, co oznacza że nie zabiera dużo miejsca. Jeśli nasza łazienka jest stosunkowo dużych rozmiarów pisuar może pozostać wręcz niezauważalnym elementem wyposażenia. W sprzedaży występują różne rodzaje pisuarów, które ze względu na sposób montażu możemy podzielić na montowane bezpośrednio na ścianę, montowane na specjalnym podtynkowym stelażu czy też pisuary narożne zajmujące najmniej miejsca.

Oszczędność
Drugą z zalet posiadania pisuaru jest to, że w łazience wyposażonej w taki sprzęt zauważamy znaczną oszczędność zużycia wody potrzebnej do spłukiwania. Ekonomiczność tego rozwiązania wynika z tego, że do spłukiwania pisuaru potrzebny jest bardzo mały strumień wody. Tego rodzaju oszczędność szczególnie zauważamy przy minimum dwóch domownikach płci męskiej. Pisuary często wyposażone są także w specjalne czujniki spłukujące oraz powierzchnie, które zapewniają doskonałe i dokładne utrzymanie higieny.

Atrakcyjność
Oszczędność miejsca oraz ekonomiczność w zużyciu wody to nie jedyne zalety pisuaru! Warto podkreślić, że pisuar może również być atrakcyjny wizualnie, co wpływa na estetykę całej łazienki. Różnorodność wzorów i modeli pisuarów na pewno pozwoli nam dopasować któryś z nich do naszej łazienki.

Różnorodność
Pisuary oprócz podziału na sposób montażu możemy podzielić na sposób zasilania w wodę. Rozróżniamy pisuary zasilane z góry, z tyłu a także bezwodne. Najstarszym rodzajem pisuaru jest pisuar zasilany z góry, który charakteryzuje się klapą. Rura ze spustem umożliwiającym spuszczanie wody doprowadzana jest do urządzenia z góry. Pisuary, które posiadają tylne zasilanie mogą być wyposażone w deskę funkcjonującą podobnie do deski klozetowej. Pisuary bezwodne natomiast to urządzenia, które nie wymagają wody, a co za tym idzie żadnych elementów przyłączeniowych. Ten rodzaj pisuaru pozwala zaoszczędzić do kilku tysięcy litrów wody w ciągu roku.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.