Zalety posiadania bidetu

Do podstawowych i niezbędnych elementów wyposażenia każdej łazienki należy oczywiście umywalka, muszla klozetowa, wanna bądź kabina prysznicowa. Jest to w zasadzie zestaw, bez którego trudno wyobrazić sobie korzystanie z łazienki, czy to w mieszkaniu w bloku, czy też w wielkim domu. Obecnie jednak we współczesnych aranżacjach łazienkowych, coraz częściej możemy spotkać się z poszerzeniem tego podstawowego asortymentu o bidet. Czy warto jednak montować go w swojej łazience?

Bidet to inaczej urządzenie z ceramiki sanitarnej, które służy do podmywania się. Samym wyglądem i gabarytami przypomina z jednej strony muszlę klozetową, z drugiej umywalkę, którą zamontowano zaraz nad powierzchnią podłogi. Montuje się go różnie albo w wersji naściennej albo wolnostojącej. Jeśli chodzi o sposób podłączenia do instalacji wody i kanalizacji to jest on taki sam, jak w przypadku podłączenia umywalki. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w przelew chroniący łazienkę przed ewentualnym zalaniem. Urządzenie umożliwia umycie okolic krocza w wygodnej pozycji, bez konieczności rozbierania się do naga.

Plusy bidetu w domu
Każdy, kto choć raz skorzystał z bidetu, może potwierdzić, że jest to wyjątkowo wygodna forma dbania o higienę osobistą. Jest to szczególnie komfortowe wtedy, gdy nie chcemy lub nie mamy czasu brać długiej kąpieli bądź zażywać prysznica. Bidet zapewnia udogodnienie, dla którego warto zdecydować się na jego zamontowanie. Dodatkowo, warto wspomnieć, że bidet jest perfekcyjny dla małych dzieci. Wysokość urządzenia jest bowiem proporcjonalna do ich wzrostu. Dzieci nie potrzebują więc pomocy dorosłych, żeby na przykład umyć ręce. Bidet używany jest również do namaczania i prania poplamionych ubrań. Uważa się też, że bidet sprawdza się przy stosowaniu domowych metod leczniczych np. przy stanach zapalnych. Chodzi o możliwości napełnienia urządzenia wodą z roztworem środka leczniczego, gdzie można wymoczyć zainfekowaną część ciała, co zdecydowanie przyspiesza sam proces gojenia.

Korzystanie z bidetu
Urządzenia te są projektowane w taki sposób, aby móc z nich korzystać siadając przodem do baterii. Skonstruowano je tak, ponieważ uważa się, że taka pozycja jest najwygodniejsza i pozwala na łatwą obsługę baterii. Wówczas w prosty sposób możemy kontrolować siłę, temperaturę i kierunek strumienia wody. Sposób, w jaki będziemy korzystać z bidetu powinien również determinować jego umiejscowienie w pomieszczeniu. Ilość wolnego miejsca po bokach urządzenia powinna dawać wystarczająco dużo swobody na przemieszczanie się. Można również zdecydować się na ergonomiczne zamontowanie pojemnika na płyn do higieny intymnej w bidecie, co sprawdza się znacznie lepiej niż tradycyjne mydło.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.