Czy wanna w sypialni to dobry pomysł?

Nie każdy ma wystarczająco dużą łazienkę, aby pomieścić wannę. W dzisiejszych czasach kąpiele postrzegane są raczej, jako luksus, a większość osób decyduje się na szybki prysznic. Ale kąpiel może być czymś w rodzaju relaksu. Przestrzenią, w którą można uciec i odpocząć w spokoju pod koniec stresującego dnia. Kąpiel nie musi ograniczać się do łazienki. Wolnostojąca wanna w sypialni to dosyć odważny i oryginalny pomysł. Rozwiązanie to ma swoje plusy. 

Więcej prywatności
Sypialnia to prawdopodobnie najbardziej prywatny pokój w naszych domach. Łazienka jest wspólną przestrzenią. Decydując się na długą, relaksującą kąpiel, nie mamy żadnej gwarancji, że pod jej drzwiami nie ustawi się kolejka. Domownicy pukający, co chwilę do drzwi i sama świadomość, że ktoś czeka, aby skorzystać z łazienki nie pomaga w relaksie. W takiej sytuacji wanna w sypialni ma swój głęboki sens. Przenosząc kąpiel do sypialni, zamieniamy ją w bardzo prywatną czynność.

Odrobina dekadencji w wystroju wnętrza
Umieszczenie wanny w sypialni sprawia, że wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru. Staje się bardziej stylowe. Warto jednak zastanowić się nad wyborem wanny pasującej do całej aranżacji. Wanna na stylizowanych nóżkach doskonale uzupełni wyrafinowaną sypialnię w stylu królewskiego buduaru. Solidna, prosta wanna będzie wyglądać dobrze w minimalistycznym wnętrzu. Chodzi o to, aby wanna wkomponowała się w przestrzeń, a nie sprawiała wrażenie dziwacznego sprzętu, który uciekł z łazienki. 

Na co zwrócić uwagę wybierając wannę do łazienki?
Przede wszystkim zastanówmy się, czy mamy w sypialni wystarczającą ilość przestrzeni, aby wstawić wannę. Woda i prąd w jednym miejscu to niebezpieczna mieszanka. Dlatego przed dokonaniem zakupów, skonsultujmy się z hydraulikiem. Przed podjęciem decyzji, gdzie ustawić wannę, należy wziąć pod uwagę oświetlenie i gniazda elektryczne.

Wentylacja w łazience jest sprawą oczywistą. Natomiast źle wentylowana sypialnia nie jest dobrym miejscem na umieszczenie wanny. Para wodna będzie się skraplać, przyczyniając się do wilgoci i rozwoju pleśni. Podczas korzystania z wanny w sypialni, warto otworzyć okna. Dobrym pomysłem jest również zainstalowanie wentylatora. Wanna w pomieszczeniu z wykładziną również jest złym pomysłem. Upewnijmy się, że podłoga wokół wanny jest odporna na szkodliwe działanie wilgoci.

Jeśli z okna sypialni roztaczają się piękne widoki, może być kuszące umieszczenie wanny przy oknie, ale taka lokalizacja może generować pewne problemy. Nie chcemy przecież, aby ktoś nas oglądał podczas kąpieli. Rozwiązaniem może być zainstalowanie odpowiednich żaluzji lub rolet w oknach. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.