Potrzebujesz nowej toalety? Od czego zacząć poszukiwania!

W każdej łazience, dużej i małej, toaleta jest absolutnie niezbędna. Jeśli kupujemy nową toaletę, przed podjęciem decyzji o jej wyborze należy rozważyć wiele kwestii, bo oferta jest naprawdę szeroka. Ten krótki przewodnik może dostarczyć wszystkich istotnych informacji i pomóc w znalezieniu idealnego zestawu do łazienki.

Rodzaje toalet
Większość dostępnych toalet można podzielić na dwie zasadnicze grupy: stojące przy ścianie oraz wiszące. W przypadku toalet stojących zarówno spłuczka, jak i sama muszla jest przymocowana do ściany z tyłu. Stanowią one kompaktową opcję, ponieważ rury i cała instalacja jest ukryta pomiędzy toaletą a ścianą. Alternatywą dla toalety stojącej jest toaleta zawieszana na ścianie. Toaleta wisząca posiada ramę montażową, która bezpiecznie przymocowuje toaletę do ściany. Nie jest ona z reguły widoczna, a ukryta za toaletą. Zaletą toalety naściennej jest to, że można ją dostosować dokładnie do wysokości, jakiej potrzebujemy.

Rozmiar toalet
Istnieje również szerokie zróżnicowanie toalet pod względem wielkości. Niektóre toalety są tworzone z myślą o mniejszych przestrzeniach i często są zaprojektowane tak, aby pasowały do narożników. Zajmują wówczas zdecydowanie mniej miejsca. To doskonała opcja do łazienek, w których musimy zmieścić jeszcze wannę, prysznic, pralkę i zorganizować miejsce do przechowywania. Nie wszyscy mogą sobie przecież pozwolić na luksus posiadania oddzielnej toalety.

Ceny toalet
Toalety nie muszą kosztować fortuny. Warto zainwestować w model dobrej jakości, ponieważ może on przetrwać całe lata, ale nawet te modele mogą być stosunkowo tanie. Większość toalet ma, co najmniej 10-letnią gwarancję, więc możemy być pewni ich wysokiej jakości. Pamiętajmy o tym, że niektóre toalety nie są wyposażone w deskę sedesową. Kupując je musimy, zatem przygotować się na dodatkowy koszt. Wysokiej jakości toaleta od renomowanego sprzedawcy powinna być trwała, ale może wyglądać stylowo i pasować do naszego zestawu łazienkowego.

Jak może wyglądać nasza toaleta?
Spójrzmy prawdzie w oczy, nie często chodzimy do łazienki i mówimy "Co za wspaniała toaleta!". Nie jest to z pewnością najbardziej atrakcyjny element łazienkowy. Nie zwraca na siebie takiej uwagi jak elegancka wanna na stylizowanych nóżkach czy nowoczesny prysznic stanowiący prawdziwe centrum Spa. Jednak istnieje wiele modeli toalet, które są stylowe i idealnie dopasujemy je do ogólnego wyglądu naszej łazienki. Toalety - podobnie jak większość akcesoriów łazienkowych - można pod względem wyglądu podzielić na dwie główne kategorie: tradycyjne i nowoczesne. Tradycyjne modele mają bardziej klasyczny kształt, z zaokrągloną muszlą. Bardziej współczesne toalety mogą mieć ostrzejsze krawędzie, czasem nawet prostokątną misę. Mogą wyglądać świetnie w połączeniu z kanciastymi umywalkami i wannami.

Jeżeli potrzebujesz wyposażenia oraz akcesoriów do swojej łazienki, wybierz Mateomarket.pl

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.