Praktyczne i mniej potrzebne akcesoria łazienkowe

Urządzając łazienkę dążymy do stworzenia komfortowej przestrzeni sprzyjającej relaksowi, a jednocześnie zachowującej pełną funkcjonalność. Oprócz najpotrzebniejszych urządzeń sanitarnych ważną rolę we wnętrzu odgrywają dodatki – producenci kuszą wieloma akcesoriami, które podkreślą charakter łazienki, ale w nadmiarze wprowadzą niepotrzebny chaos. Konieczna jest zatem selekcja i wybranie tylko przedmiotów faktycznie niezbędnych w łazience.

Niezbędne drobiazgi na umywalce
Codziennie korzystamy z mydła, szczoteczki i pasty do zębów – watro by były one łatwo dostępne. Na umywalce warto wygospodarować miejsce na dozownik lub mydelniczkę oraz kubek, w którym znajdą się szczoteczki i tubka z pastą. Przedmioty te bardzo często dostępne są w kompletach, które pod względem wizualnym tworzą spójną całość. Zróżnicowana kolorystyka, kształty i materiały sprawiają, że każdy bez problemu znajdzie idealne dodatki. Oprócz estetyki istotna jest również jakość ich wykonania oraz trwałość – należy pamiętać, że narażone są na ciągły kontakt z wodą.

Ręczniki i dywaniki łazienkowe
Szczególnie wybór ręczników traktowany jest często jako drugorzędny i wybieramy je zapominając o spójnej koncepcji wnętrza. Najlepiej zdecydować się na jeden kolor i wzór, dobierając tylko różne wielkości ręczników. Dzięki temu wnętrze łazienki będzie wyglądało na bardziej uporządkowane, a stylizacja pozostanie niezaburzona.
Do tekstyliów, które przydadzą się w każdej łazience, należą również dywaniki – dzięki nim wychodząc spod prysznica lub z wanny, będziemy czuli się bardziej komfortowo. Wiele kolorów i kształtów ułatwia wybór – możemy zdecydować się na dobranie mniej rzucającego się w oczy dywanika w kolorze płytek lub skontrastować jego barwę z podłogą.

Czego lepiej unikać w łazience?
Zwykle problemem jest zbyt mała ilość miejsca w łazience, w związku z czym niewiele osób może pozwolić sobie na większą liczbę dodatków. W niewielkich pomieszczeniach przesada niekorzystnie odbije się na estetyce całości – zbyt wiele przedmiotów wprowadzi wrażenie bałaganu i rozproszy uwagę. Dlatego wszelkie ozdobne wazony, świece i bibeloty nie są wskazane. Lepiej skupić się na tym, co faktycznie niezbędne w łazience, a stojące na wierzchu kosmetyki umieścić w koszykach, ozdobnych pudełkach lub szafkach.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.