Dywany do łazienki

Różnego rodzaju dywaniki łazienkowe pozwalają nie tylko na zachowanie czystości, ale również znacznie podwyższają wygodę codziennego korzystania z łazienki. W końcu nikt z nas nie lubi tego uczucia, gdy zaraz po wyjściu z prysznica czy wanny napotyka gołą stopą zimne płytki łazienkowe. Dodatkowo, jest to dość niebezpieczne, ponieważ o wiele łatwiej jest się wówczas poślizgnąć. Tak więc decyzja o zakupie estetycznego i wykonanego z wysokiej jakości materiałów dywaniku łazienkowego jest wyjątkowo trafna. Zanim jednak klikniesz "kupuję" zapoznaj się z kilkoma radami, które pozwolą na dokonanie udanego zakupu.

Wbrew pozorom decyzja o zakupie dywanu łazienkowego powinna być dobrze przemyślana. Nie tylko wygląd jest istotnym czynnikiem, który powinien determinować nasz wybór. Równie ważne kwestie to funkcjonalność, materiał i cena. Mimo, że łazienka należy do tych miejsc, gdzie dywan może szybko się zmoczyć, to jednak warto się na niego zdecydować, ponieważ najczęściej przebywamy tam boso.

Typ materiału
Wybierając idealny dywan do łazienki, kwestia materiału będzie dla nas zasadnicza. Od razu należy zaznaczyć, że to, co świetnie sprawdza się w naszym salonie, nie będzie zbyt praktyczne w naszej łazience. Tak więc należy pożegnać się z naturalnymi i wełnianymi dywanami, które w łazience szybko ulegną zniszczeniu. Wiąże się to z faktem, że tego rodzaju dywany nie są zbyt odporne na pleśnie i grzyby, a przy tym bardzo łatwo chłoną wilgoć. Zatem zdecydowanie lepiej będzie, gdy wybierzemy dywan z włókien syntetycznych. Możliwości jest tu wiele. Możesz nabyć dywanik piankowy dość tani, ale mało wytrzymały; dywanik wykonany z ulepszonej przędzy polipropylenowej, który jest trwały i przypomina te wykonane z wełny; dywanik wykonany z gumy, który jest dość trwały i nienasiąkliwy, jednak niezbyt miły w dotyku czy wreszcie dywanik z bawełny, który jest bardzo elastyczny i można go łatwo uprać w pralce.

Kształt i rozmiar
Następną istotną kwestią decydującą o wyborze dywaniku łazienkowego jest jego kształt i wielkość. Tak naprawdę wiele tutaj zależy od wielkości i przestrzenności naszej łazienki. Jakkolwiek dużą łazienką byśmy nie dysponowali, pamiętajmy, aby unikać modnych kiedyś zestawów, składających się z małego prostokątnego dywaniku i drugiego w kształcie podkowy, oplatającej ubikację z trzecim, kładzionym na klapie deski sedesowej. Współczesne i nowoczesne łazienki nie stosują takich kompletów. W sytuacji, gdy pomieszczenie jest kwadratowe, możemy zastosować w nim okrągły dywan, co będzie ciekawym kontrastem formalnym. Jeśli dysponujemy większą łazienką, możemy spokojnie zastosować duży rozmiar dywanu, na którym nasze mokre, bose stopy będą czuć się wyjątkowo komfortowo.
 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.