Uchwyty i wieszaki, czyli jak funkcjonalnie zagospodarować łazienkę?

To, jak będzie wyglądała nasza łazienka zależy najczęściej od jej wielkości. W dużych pomieszczeniach możemy dowolnie dobierać elementy nie przejmując się zbytnio funkcjonalnością i ergonomią. W mniejszych wnętrzach musimy tak zagospodarować akcesoriami, żeby poruszanie się w łazience nie stanowiło żadnego problemu. Okazuje się, że wieszaki na ręczniki oraz uchwyty na papier toaletowy są jednym z tych elementów, których dobre rozplanowanie może znacznie zwiększyć funkcjonalność naszej łazienki.

Zarówno wieszaki na ręczniki oraz uchwyty na papier toaletowy są niezbędnymi elementami każdej łazienki. Mogłoby się zatem wydawać, że zawieszenie ręcznika czy rolki papieru to sprawa wysoce prozaiczna i nie wymaga od nas żadnego planowania i aranżacji. Małe rzeczy robią wielką różnicę, a w szczególności, gdy są one tak niepozornie ważne. W końcu nikt z nas nie wyobraża sobie korzystania z łazienki bez swobodnego dostępu do papieru toaletowego oraz ręcznika. Powinniśmy dokładnie przemyśleć to, w którym miejscu chcemy je zamocować i na czym. W ofercie pekado.pl oprócz standardowych wieszaków i drążków łazienkowych znajdziemy też takie, które sprawią, że nasza łazienka będzie prezentować się niepowtarzalnie.

Wieszaki i drążki na ręczniki
W ofercie pekado.pl znajdziemy wieszaki zarówno w formie relingu, klasyczne wieszaki pojedyncze na ręcznik oraz uchwyty o zróżnicowanej długości, które pozwalają na rozwieszenie ręcznika po kąpieli. Istotne jest to, aby znajdowały się one w bezpośrednim sąsiedztwie wanny lub kabiny prysznicowej tak, abyśmy nie zachlapali całej łazienki. Wszelkie uchwyty i wieszaki powinny być łatwo dostępne dla użytkownika, tak więc dla praworęcznych powinny znajdować się po prawej stronie od wyjścia z wanny lub prysznica itd. Chcemy uniknąć sytuacji, gdy jeszcze mokrzy musimy wyginać się i wykręcać, aby dosięgnąć do ręcznika, co może skończyć się poślizgnięciem i urazem.

Uchwyty na papier toaletowy
Właściwe przechowywanie papieru toaletowego jest istotne nie tylko ze względu na wygodę, ale również estetykę i higienę. Rzucony luzem na podłodze nie wygląda zachęcająco. Dlatego lepiej skorzystać ze specjalnego uchwytu, który znajdując się w bezpośrednim sąsiedztwie ubikacji, ułatwi nam korzystanie z niej. Na rynku dostępne są najróżniejsze formy: proste, z klapką, podwójne i fantazyjne. Możemy wybierać spośród uchwytów na papier toaletowy - samoprzylepnych, przykręcanych lub wolnostojących. Wszystko zależy od wielkości naszej łazienki. Jeśli jest dość mała, lepiej skorzystać z uchwytów przytwierdzanych do ściany, które zajmują mniej miejsca niż stojaki. Elementy dobierajmy zgodnie z aranżacją wnętrza i tak, jeśli posiadamy chromowane baterie i inne akcesoria łazienkowe, zaopatrzmy się również w chromowane uchwyty na papier.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.