Zalety umywalki narożnej

Wiele osób staje przed koniecznością urządzenia małej łazienki. Nie wszyscy dysponują przecież ogromnym metrażem domu czy mieszkania i nie wszyscy mogą przeznaczyć na łazienkę sporej wielkości pomieszczenie. W niewielkiej łazience każdy centymetr jest na wagę złota. Warto, zatem zadbać o właściwy wybór i rozmieszczenie poszczególnych elementów. Każdy sprzęt powinien mieć tutaj swoje miejsce i najbardziej optymalne ustawienie. Na szczęście producenci wyposażenia łazienkowego wpadli na bardzo ciekawe rozwiązanie, które znacznie ułatwia urządzanie niewielkiej łazienki. To różnego rodzaju wanny, brodziki i umywalki narożne.

Lepsze wykorzystanie przestrzeni
Narożne sanitariaty, podobnie zresztą jak różnego rodzaju narożne szafy czy komody, pozwalają lepiej wykorzystać małą ilość miejsca w pomieszczeniu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które podejmują się remontu łazienki w mieszkaniach wybudowanych jeszcze w starym budownictwie, posiadają naprawdę małe mieszkania albo chcą wzbogacić łazienkę o dodatkową funkcję. Umywalki narożne nie mają dużych rozmiarów, ale nie oznacza to, że są mniej komfortowe w użytkowaniu, niż umywalki standardowe. Przy właściwym wyborze oraz przemyślanym montażu potrafią być bardzo funkcjonalne.

Główne cechy narożnych umywalek
Umywalki narożne bardzo często montowane są w niedużych toaletach. Warto podkreślić, że umywalka, w której myjemy jedynie ręce wcale nie musi posiadać dużych rozmiarów. Jeżeli umieścimy ją w rogu łazienki bardzo sprytnie wykorzystamy przestrzeń, która zazwyczaj pozostaje „martwa”. W przypadku umywalki służącej jedynie do mycia rąk, bok o długości 30 cm jest wystarczający. Jednak, jeżeli nad umywalką będziemy myli również twarz, musimy wybrać większy model. Powinniśmy także zarezerwować miejsce przed umywalką tak, aby każdy mógł z niej swobodnie korzystać. Optymalny wymiar tej wolnej przestrzeni to 60 cm na 80 cm.

Narożne umywalki znajdują zastosowanie nie tylko w przypadku klasycznego narożnika w danym pomieszczeniu. Bardzo popularnym rozwiązaniem są obecnie ścianki oddzielające kabinę prysznicową czy pralkę od reszty pomieszczenia. To swego rodzaju parawan, zapewniający większą intymność lub porządkujący przestrzeń. Umywalkę narożną możemy zastosować również przy takiej ściance. W pomieszczeniach kwadratowych lub o planie zbliżonym do kwadratu to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Rozmieszczenie w takiej łazience poszczególnych sanitariatów przy prostych ścianach bardzo często okazuje się niemożliwe zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z małym pomieszczeniem.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.