Montaż umywalki łazienkowej

Na wybór idealnej umywalki łazienkowej wpływa wiele rozmaitych czynników. Ile osób będzie z niej regularnie korzystać? Jak wielkim pomieszczeniem dysponujemy? Wolimy minimalizm czy potrzebujemy dużo schowków i szafek? Wreszcie – jak wysokim budżetem rozporządzamy? Odpowiedzi na powyższe pytania przybliżą nas do realizacji upragnionego zakupu, jednak zanim zaczniemy przeglądać oferty, powinniśmy się również zastanowić nad rodzajem umywalki ze względu na montaż.

Wielkość i zagospodarowanie łazienki bardzo często determinują to, jak będziemy mogli zamontować umywalkę. Właśnie z tego względu możemy wyróżnić kilka rodzajów umywalek, które charakteryzują się różnym typem montażu. Jest to niezmiernie istotne, ponieważ może okazać się, że w naszej łazience, ze względu na warunki, będzie można zastosować tylko jedno rozwiązanie. Wówczas warto zapoznać się z gotową ofertą w sklepie internetowym, jak pekado.pl i zobaczyć jakiego rodzaju umywalki są dostępne na rynku.

Ścienne
Ten typ umywalek należy obecnie do najpowszechniej stosowanych. Wiąże się to z ich niską ceną oraz prostotą instalacji. W tego rodzaju rozwiązaniach syfon jest maskowany za pomocą specjalnego postumentu a umywalka przytwierdzana jest do ściany.

Nadblatowe
Takie rozwiązanie polega na zainstalowaniu umywalki bezpośrednio na blacie w ten sposób, że syfon jest ukryty. Jego wyjątkową zaletą jest to, że umywalki mogą być tworzone w najbardziej fantazyjnych kształtach, co pozwala na oryginalną aranżację całej łazienki. Dodatkowo, tego typu montaż pozwala na wykorzystanie przestrzeni pod umywalkę na szafkę lub półki.

Podblatowe
W tym wypadku umywalka montowana jest poniżej poziomu blatu, co wiąże się z łatwym utrzymywanie jej w czystości. Rozwiązanie to daje również interesujący efekt, jednak rozgrywane jest najczęściej w tradycyjnych kształtach, co wiąże się z koniecznością wycinania blatu. Jako wadę można wskazać nadmierne rozchlapywanie wody, co można jednak kontrolować głębokością umywalki.

Półblatowe
Ten typ rozwiązania przeznaczony jest głównie do wąskich umywalek. Polega to na tym, że część jest wbudowywana w blat, a pozostałe fragmenty wystają poza jego przestrzeń. Pozwala to kontrolować poziom rozchlapywania wody.

Wpuszczane
Zasadnicza część umywalki znajduje się poniżej poziomu blatu, tylko jej krawędzie wystają tak, że woda nie rozchlapuje się nadmiernie wokół.

Naszafkowe
Ten bardzo praktyczny rodzaj umywalek polega na wbudowaniu ich w szafki tak, że syfon jest schowany, jednak dodatkowe półki można zagospodarować na inne przedmioty.

Wolnostojące
Ten typ umywalek należy do najdroższych i polega na tym, że może ona stać z dala od ściany oraz pozwala na wyjątkowo efektowne rozwiązania aranżacyjne.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.