Ozdobny grzejnik do łazienki

Grzejniki służyły kiedyś wyłącznie utrzymaniu ciepła w domu. Nie posiadały żadnej funkcji dekoracyjnej. Po prostu wypełniały przestrzeń na ścianie, często pozostając praktycznie niezauważalne. Był także czas, kiedy producenci grzejników popadali w drugą skrajność i niektóre dekoracyjne grzejniki, aby dobrze wyglądać, traciły swoją efektywność cieplną. W dzisiejszych czasach doświadczeni klienci wiedzą, że wydajność cieplna jest podstawową kwestią przy wyborze grzejnika, jednak zaawansowana technologia powinna iść w parze z ciekawym designem. Jakie trendy obowiązują wśród dekoracyjnych grzejników do łazienki?

W trosce o środowisko
Ekologiczne produkty cieszą się obecnie dużym uznaniem. Można zauważyć tendencję wyboru grzejników łazienkowych wykonanych z aluminium, zaprojektowanych z większą ilością miejsca do powieszenia ręczników. Grzejniki aluminiowe są produktami zużywającymi mało wody. Oferują za to szybkie nagrzewanie i równie szybkie wychładzanie. Decydując się na grzejnik aluminiowy mamy, zatem większą kontrolę nad poziomem komfortu cieplnego.

Kolor, kolor i jeszcze raz kolor
Dodanie koloru do łazienki to szybki i łatwy sposób nadania jej zupełnie nowego wyglądu. Jeśli nie chcemy malować ścian, wystarczy dodać kilka kolorowych akcesoriów, aby natychmiast odświeżyć pomieszczenie.

Zainstalowanie grzejnika na ręczniki, który pozwala zaoszczędzić na centralnym ogrzewaniu lub elektrycznym podgrzewaczu do ręczników, może zmienić łazienkę w luksusową przestrzeń. Nowoczesne projekty pomogą wykorzystać każdą ilość dostępnego miejsca, a różnorodność dostępnych kolorów pozwala na dowolną aranżację wnętrza.

Oczywiście, w dalszym ciągu istnieje zapotrzebowanie na kolorowe grzejniki w naturalnych kolorach, aby stanowiły uzupełnienie położonych w łazience płytek. Następuje również odrodzenie monochromatycznych trendów w łazience.

Neutralne odcienie i teksturowane z pewnością będą cieszyć się nieustającą popularnością. Zwykłe biele, beże, brązy i szarości będą zawsze na topie. Jednak jasne, żywe, a nawet metaliczne barwy nabierają coraz większego znaczenia. Zielone, niebieskie, pomarańczowe, a nawet różowe grzejniki to odważny wybór, ale mogą wyglądać zaskakująco dobrze, pod warunkiem, że będą dobrze dobrane. 

Klasyczne projekty i nowoczesne wykończenia
Powrót do klasycznych form grzejników to również dosyć popularny trend. Jednak nawet klasyczne projekty zostają ubrane w nowoczesne materiały. Grzejniki, które charakteryzują się naprawdę oldschoolowym wyglądem wracają do łask. Jeżeli chcemy poeksperymentować z wystrojem łazienki poszukajmy grzejników łączących elementy vintage z bardziej nowoczesnym wzornictwem. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.